"Hallo, Kosmos!" festival kinos Sõprus 2.-5. juunil!

R2 esitleb: festival "Hallo, Kosmos!"

Raadio 2 pühapäevane saade "Hallo, Kosmos!" väljub eetrist: 2.-5. juunil toimuvad Tallinnas kinos Sõprus kosmilised kohtumised mitmete oma ala asjatundjatega. 

Õhtud algavad loengu või vestlusringiga ning jätkuvad temaatilise filmiga. Esindatud on neli peamist suunda: vandenõud, teadus, ufoloogia ja vaimsus.


N, 2. juuni kell 19 – SALADUSTE ÕHTU

Vandenõude uurija Jüri Lina uue paljastusfilmi "Täitmatu Uroboros. Massoonide salakaval taktika" esilinastus


R, 3. juuni kell 19 – TULEVIKULABOR

"Kuhu teadus viib?"

Teadusvisioone pakuvad Priit Ennet, Tiit Kändler, Aare Baumer, Tanel Tammet, Laur Järv

Dokumentaalfilm: "Transcendent Man" / "Transtsendentne inimene" (2009, režisöör Robert Ptolemy)


L, 4. juuni kell 17 – KOSMILINE KOHTING

"Aktuaalset ufomaailmas"

Anomaalsete keskkonnanähtuste uurija Igor Volke

Film: "The Monitors" / "Monitorid" (1969, režissöör Jack Shea)


P, 5. juuni kll 17 – Vaimne pühapäev

"Kuhu kulged, inimene?"

Vestlusringis Alar Tamming, Peeter Liiv, Ingvar Villido

Kalju Paldise töötuba, taro kaardi spetsialisti Katrini ennustusnurk

Film: "Peaceful Warrior" / "Rahumeelne sõdalane" (2006, režissöör Victor Salva)


* * * * * * *

SALADUSTE ÕHTU

Festivali avab neljapäeval, 2. juuni õhtul kell 19 legendaarne vandenõude uurija Jüri Lina oma uue suurfilmi "Täitmatu Uroboros. Massoonide salakaval taktika" esilinastusega ning sellele eelneva loenguga. "Uus paljastusfilm näitab vabamüürlaste poliitilist ja majanduslikku kuritegevust, millega loodetakse kehtestada uus maailmakord. Filmitriloogia viimases osas oleme dokumenteerinud ajaloosündmusi ja avalikustanud dokumente, millest kellelgi polnud aimugi," räägib Lina, kelle filmi esilinastus Stockholmis on juba välja müüdud.

http://www.jyrilina.com

Osta pilet siit: http://www.piletilevi.ee/eng/tickets/film/?concert=87217


* * * * * * *

TULEVIKULABOR

Teadushuvilistele pakub palju põnevust reede, 3. juuni õhtu, mil toimub Tulevikulabor: arutelu tulevikuvisioonidest, mida juhib Vikerraadio populaarse teadussaate "Labor" juht ja teadusajakirjanik Priit Ennet. Mõttearenduses "Kuhu teadus viib?" osalevad armastatud teadusajakirjanik Tiit Kändler, Energia avastuskeskuse hing ja ajamasina ehitaja Aare Baumer, tehisintellekti arendaja Tanel Tammet ja budismihuviline füüsik Laur Järv.


Film: "Transcendent Man" / "Transtsendentne inimene" (2009, režisöör Robert Ptolemy)

Dokumentaalfilm hinnatud teadlase, andeka futuroloogi ja leiutaja Ray Kurzweili elust ja maailmamuutvatest ideedest, tema julgetest singulaarsuse-visioonidest, kus ühel hetkel tulevikus inimene ja tehnoloogia ühldivad. Võimas visionäär näeb uue tsivilisatsiooni tärkamist, kus inimene ei sõltu enam oma kehast, on miljardeid kordi intelligentsem, puuduvad vanadus ja haigused ning ka selged piirid inimese ja masina, päris-reaalsuse ja virtuaalsuse vahel. Ajast, mil inimene on surematu ja arvutil on teadvus. Kes me oleme ja mida toob meie tulevik?

http://transcendentman.com/

Osta pilet siit: http://www.piletilevi.ee/eng/tickets/film/?concert=87219

Kuula Priit Enneti teadussaadet "Labor" Vikerraadios pühapäeviti kell 17:05 


* * * * * * *

KOSMILINE KOHTING

Inimkond suunab aina enam pilku planeedilt välja, äriliidrid otsivad uusi intrigeerivaid investeerimissuundi ning meedias ja popkultuuris on tunda järjekordset ufo-lainetust. Avatud mõtteviisiga inimestele pakub kindlasti huvi anomaalsete keskkonnanähtuste uurija Igor Volke esinemine laupäeva, 4. juuni õhtul, mis kannab nime Kosmiline kohting ja teemaks on "Aktuaalset ufomaailmas". Juttu tuleb viimastest arengutest maavälistel teemadel, salatoimikute arhiivide avanemisest ja paljust muust põnevast.


Film: "The Monitors" / "Monitorid" (1969, režissöör Jack Shea)

Ebatavaline musta huumoriga vürtsitatud ulmefilm: planeet Maa võtavad üle Monitorid, tulnukad, kes valitsevad nagu 1950ndatest Suure Venna ülemtoonidega pärit saalikuvarid. Film jälgib inimkonna põrandaalust mässu, mis ühel hetkel võtab ootamatuid pöördeid, kui publiku sümpaatia kaldub heldete ja heasoovlike Monitoride poole. Kui inimestel õnnestub Monitorid võimult tõugata, jätkub allakäik korruptsiooni ja altkäemaksudega tavaliste kahtlusaluste poolt.

Osades: Guy Stockwell, Susan Oliver, Larry Storch jt.

http://www.imdb.com/title/tt0064684/

Osta pilet siit: http://www.piletilevi.ee/eng/upcoming-weekend/film/?show=22175


* * * * * * * 

Vaimne pühapäev uurib inimest ja meie sisekosmost, tõstatuvad ajatud ja eksistentsiaalsed küsimused ning võivad ilmneda ka mõned vastusevariandid. Vestlusringis arutlevad, mõtisklevad ja filosofeerivad inimeseks olemise ja elukestva arengu teemadel Klassikaraadio saate "Traditsiooni tarkus" tegija Peeter Liiv, Lilleoru liider ja müstik Ingvar Villido ning Eesti Transpersonaalse Assotsiastiooni asepresident ja psühholoogiamagister Alar Tamming.

Enne arutelu jagab praktilisi nõuandeid vee puhastamiseks ja laadimiseks Energoman Kalju Paldis ning taro kaardi spetsialist Katrin aitab huvilistel tulevikku piiluda.


Film: "Peaceful Warrior" / "Rahumeelne sõdalane" (2006, režissöör Victor Salva)

Inspireeriv ja liigutav film inimese vaimujõust, muusik Stingi sõnul film, mis võib muuta elusid. Hämmastavalt hea tõsielufilm põhineb Dan Millmani ülimenukal novellil ja räägib andekast võimlejast (Scott Mechlowicz), kes pürgib olumpiavõidu poole. Õnnetu mootorrattaavarii pöörab aga noormehe elu pea peale. Raskes olukorras leiab Dan tuge mehelt, keda ta kutsub Sokrateseks (Nick Nolte), kellest saab tema mentor ja kaunitarilt Joy (Amy Smart). Algab teekond, mis ei jäta külmaks kedagi. Nagu ütles Sun Tzu: "Suurim sõdalane on see, kes võidab lahingu endas"

http://www.peacefulwarrior.com/

Osta pilet siit: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/?concert=87240


* * * * * * * 

Liitu kosmonautide klubiga www.facebook.com/hallokosmos

Kuula varasemaid saateid Arhiivist 

Uuri ka www.kinosoprus.ee
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}