"Hallo, Kosmos!" 133: Ingvar Villido – teekond teadliku elu poole

Sel pühapäeval, 9. juunil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks Lilleoru liider ja Babadži krija jooga õpetaja INGVAR VILLIDO.

Ingvar Villido on tegelenud praktilise eneseuurimise ja -arendamisega aastast 1982. Selle aja jooksul on ta omandanud praktilisi teadmisi maailma mitmete traditsioonide õpetustest ning saanud erinevaid pühitsusi. Tee algas võitluskunstide õppimisega, mil tärkas ka sügavam huvi inimeses peituvate võimaluste vastu. Järgnesid radža ja buddhi jooga õpingud Antonovi koolis, mille lõpetamisega kaasnes ka luba ja õnnistus alustada õpetamist Eestis. 1992. aastal alustas Ingvar Villido radža ja buddhi jooga treeningute juhendamist Tallinnas, mis olid ühed esimestest inimese sisemaailma tundma õpetavatest kursustest taasiseseisvunud Eestis, kus osales sadu inimesi. Nendest treeningutest sai alguse protsess, mille tulemusena on tänaseks sadade õpilaste ja vabatahtlikega koostöös rajatud inimese teadlikku ja terviklikku arengut toetav õppe- ja elukeskkond Lilleorus, mis tänavu tähistab 20. tegevusaastat.

Aastate jooksul on Ingvar Villido saanud pühitsused Drigung Kagjü koolkonna pealaama Tšetsang Kjabgon Rinpoche‘lt, dzog-chen’i koolkonna õpetajalt Namkhai Norbult, budistlikelt õpetajatelt Drubwang Rinpoche‘lt ja Chhimed Rigdzin Rinpoche‘lt, maha-avataara Haidakhani Babadži aašramite endiselt juhilt Šri Muniradži‘lt, krija jooga õpetajalt Govindan Satchidananda‘lt Rahvusvahelisest Krija Jooga Õpetajate Ühingust. Ingvar on ka armastatud tseremooniameister – juba üle 10 aasta on ta Lilleorus läbi viinud korralisi tuletseremooniaid ja indiaani higistamistelgi tseremooniad. 2007.a. mais pühitseti Ingvar Villido ka Babadži krija jooga õpetajaks ehk acharya’ks, vaimse nimega Ishwarananda. 2008. aastast juhendab Ingvar Villido „Enesemuutmise kunsti“ kursuseid, mis kasvasid välja krija jooga õpilaste vajadustest. Tänaseks on Ingvar Villido erinevate astmete koolitustel ja krija jooga pühendustel osalenud üle 1000 inimese nii Eestis kui välismaal.


Saates selgub:

Milline on inimese 5 keha süsteem?

Mida arvata ajast, selle puudusest ja juhtimisest?

Kuidas vabaneda elu häirivate emotsioonide ja kontseptsioonide orjusest?

Kuidas saada kontakti Jumalaga?

 

Uuri lisa Lilleoru tegemiste ja Ingvar Villido kursuste kohta: www.lilleoru.ee

Kuula varasemat (11.07.2010) saadet "Hallo, Kosmos!" Ingvar Villidoga

 

Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöör Monika Tamm


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}