"Hallo, Kosmos!" 146: Roy Strideriga ökotsiidist ja ökoriik Eestist

Sel pühapäeval, 29. septembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks kirjanik, inimõiguslane, kodanikuühiskonna ja ökomõtlemise aktivist ROY STRIDER.

Roy Strider on kirjanik, kellelt on ilmunud teosed “Himaalaja jutud” (mis võitis 2008. aastal Eesti reisikirjanduse peaauhinna ja millest ilmus 2011. aastal täiendatud versioon), “Minu Mongoolia”, “Punane ja must”, “Mongoolia memuaarid. Tiibeti koertega kullaotsijate jälil” – raamat, mida esitles 2012. aastal Indias, Dharamsalas isiklikult Tema Pühadus XIV dalai-laama, kelle õpetust ja pühitsust sai ta sealses Namgyali kloostris. Ta on budist, õpib tiibeti keelt, on ühingu Tiibeti Sõbrad (Friends of Tibet, Estonia) asutaja ning olnud Tiibeti eksiilvalitsuse ametliku häälekandja Tiibeti Hääl peatoimetaja.

Roy Strider on kodanikuühiskonna aktivist, kes tegutses aastaid inimõiguste organisatsiooni Amnesty International Eesti grupis. Ta on ka rahvusvahelise keskkonnakaitseorganisatsiooni Greenpeace ammune liige. Eesti lugejale on ta lisaks raamatutele tuntud ka kui ajalehe Postimees kolumnist. Muusikasõpradele on ta tuttav bändidest Vennaskond ja The Flowers of Romance, kus ta mängis kitarri.

Saates selgub:

Kuidas vastas Tema Pühadus XIV dalai-laama kutsele tulla Eestisse oma õpetust andma?

Mida tähendab ökotsiid ja miks on vaja see lõpetada?

Milline visioon peitub idee taga muuta Eesti ökoriigiks ning kuidas võiks see olla kasulik meile kõigile ja kogu maailmale?

Kuidas mõjutavad geneeetiliselt muundatud organismid meie tervist ja elukeskkonda?

 

AITA PEATADA ÖKOTSIID!

Loe lähemalt siit ja anna oma allkiri keskkonnakuritegude peatamiseks! http://www.endecocide.eu/


Loe Roy Strideri ideed ökoriik Eestist

Loe tema septembris 2013 Riias tehtud intervjuud dalai-laamaga


 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}