"Hallo, Kosmos!" 92: Kailash Kokopelli & Satyadev Barmani heliravi

Tervendavad muusikamaastikud

Sel pühapäeval, 5. juulil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külalisteks heliterapeut ja muusikamaag KAILASH KOKOPELLI ning mantramuusik SATYADEV BARMAN.

Kailash Kokopelli on heliterapeut, artist ja sisemaailma muusik. Saksamaalt pärit mees on alates 17. eluaastast rännanud mööda maailma ja otsinud oma hõimu – uurinud põhjalikult erinevate põlisrahvaste kultuure ja traditsioone ning seadnud kogutud teadmised oma muusikasse. Põhja-Ameerika ja Amazonase indiaanlased, Austraalia aborigeenid ja Uus-Meremaa maoorid, Aafrika põlisrahvad kutsuvad teda sillaehitajaks, kes ühendab erinevaid pärimusi. Kokopelli on multiinstrumentalist, helilooja, laulukirjutaja ja produtsent. Tema muusikal on lõõgastav, tervendav ja meditatiivne mõju ning teda kutsutakse esinema koolidesse, teraapiakeskustesse, konverentsidele, festivalidele, tseremooniatele üle kogu maailma. Ta tegeleb ka laste, vanurite ja puuetega inimeste aitamisega, fotograafiaga, on šokolaadimeister, õpetab Songdance'i ja Kachimo't (Kailash Chi Movements) ja toimetab oma Sanctuary Retreat keskuses Rootsis. Tema missiooniks on lisaks meelerahu ja tervenemise võtmete jagamisele kanda rahu sõnumit üle kogu maailma.

Satyadev Barman on pärit Indiast, Lääne-Bengalist, Kolkatast ning elab nüüd Taanis. Ta on õppinud Kolkata Ülikooli St. Xaviers Kolledžis. Satya visioon oma missioonist on tuua mantrad ja nendes sisalduv vägi tagasi laiema üldsuse ette – tema sõnul on mantrad ülivõimsad iidsed tööriistad, mille abil saab oma elu parandada ja kergendada. Mantra tähendab Satya jaoks "väge, mis vabastab meele seotustest" (the force that frees the mind from bondage). Mantraid on ta laulnud ja õppinud juba poisieast peale, esimesteks õpetajateks olid tema pere ja eriti just jumalanna Kali kummardav tädi, isa guru ja seejärel ta enda guru. Tal on projekt MPower, mille raames ta korraldab mantrateemalisi õpitubasid ja kontserte.

Kailash Kokopelli ja Satyadev Barmani ühisprojekt on Shamantra, mis ühendab endas šamanismi ja mantrad. Pühapäeval, 12. augustil kell 20 saab Tallinnas, Katariina Kirikus nautida nende kontserti ehk kolmetunnist heliraviseanssi, kus külalisesinejaks on Amazon Ensemblest tuntud Txai Fernando Brasiiliast.

Loe kontserti kohta lähemalt SIIT

Saates selgub:

Millisel moel mõjutab muusika inimest?

Millist häält teevad šruutiboks ja palveflööt?

Kuidas kuulda oma südame laulu?

Kuidas kõlavad juurmantrad?

Mis on kachimo?


Kailash Kokopelli koduleht: http://kailash-kokopelli.com

Satyadev Barmani koduleht: http://www.satya.dk

Shamantra muusika: http://www.youtube.com/shamantramusic


Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" enesearengu portaalis Alkeemia.ee


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Sirje RaudMuusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}