"Hallo, Kosmos!" 197: Tiiu Bolzmann perekonstellatsioonidest

Sel pühapäeval, 2. novembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külaliseks perekonstellatsioonide spetsialist ja pereterapeut TIIU BOLZMANN.

Tiiu Bolzmann on päritolult päritolult eestlane, kodakondsuselt austerlane ja eestlane - tema ema ja vanaema lahkusid Eestist 1944. aastal, Tiiu sündis Saksamaal kaks aastat hiljem. Ta õppis Frankfurti Ülikoolis filosoofiat, pedagoogigat ja sotsioloogiat. 1983. aastal asus ta õppima Austriasse, Grazisse, kõigepealt Carl Rogersi kliendikeskse teraapia suunda ja seejärel süsteemset pereteraapiat. Ta töötas terapeudi, ülikooli õppejõu, väljaõpete läbiviija ja organisatsioonide nõustajana. 1990. aastal tutvus ta Bert Hellingeriga, kelle käe all õppis tundma perekonstellatsioonide tööd, mida aktiivselt kasutab ja õpetab tänase päevani. Alates 2000. aastast on ta aga elanud Argentiinas, Buenos Aireses.

Perekonstellatsioonid on Bert Hellingeri välja töötatud rühmatöö meetod, mis sobib paljude eluküsimuste korral: hingelised ja kehalised haigused, depressioon, ängistus, hirmud, trauma ja vägivalla tagajärjed, emigratsioon, vanemate ja laste vahelised probleemid, lapsendamine, paarisuhted, ka tööküsimused, majandusalased probleemid, päranduse, kutsumuse ja eduga seotud teemad. Perekonstellatsioonis on võimalik teha nähtavaks muidu varjatud peresüsteemi geomeetria ja mõista, kuidas põlvest-põlve salvestatud informatsioon inimest mõjutab. Tiiu Bolzmann asutas 1999. aastal Argentiinas nendel õpetustel põhineva Ladina-Ameerika Perekonstellatsioonide Instituudi, mida ka tänini juhib.

Tiiu Bolzmanni sulest on nendel samadel teemadel ilmunud hispaania keeles raamat "Mis on perekonstellatsioonid" ning eesti keeles raamat "Perekonna varjatud seadused. Suhete käsiraamat sünnist surmani" - viimase teose (autoripoolse pühendusega) võitmiseks osale raamatumängus.


Saates selgub:

Mis on perekonstellatsioon ja kuidas see toimib?

Millised on armastuse korra kolm seadust?

Millised on peresüsteemide mõjud meie elule?

Kuidas võtta oma ema ja isa endale südamesse?

Milline on perekonna hierarhia?


Vaata ka Tiiu Bolzmanni kodulehte www.constelamerica.com.ar


* * *

Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Margus Müür, Monika Tamm, Sirje Raud


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}