"Hallo, Kosmos!" 73: Inglise Fox Mulder - Nick Pope

Briti kaitseministeeriumi salatoimikute endine juht räägib UFOdest!

Sel pühapäeval, 4. detsembril kell 14 võtab saade "Hallo, Kosmos!" maavälise suuna ja uurib, mida põnevat teab Briti kaitseministeeriumi UFO-projekti endine juht NICK POPE.

21 aastat Briti valituses töötanud ja sellest mõnda aega kaitseministeeriumi salatoimikute ehk UFO-projekti pealik olnud Nick Pope on tänaseks hinnatud ja oodatud esineja konverentsidel ja foorumitel üle kogu maailma. Pärast valitsuse jaoks töö lõpetamist on ta vabakutseline – edukas autor, ajakirjanik ja telesaatejuht. Põhjalik uurimine ja töine kokkupuude valitsuse ametlike andmetega lahustasid Nick Pope’i skeptitsismi UFO-fenomeni suhtes ning tema sõnul on tegemist äärmiselt olulise riigikaitse valdkonnaga, eriti kui UFO-nähtuseid on tabatud radaritega ja tunnistajateks on sõjaväepiloodid.

Töötades aastatel 1985-2006 Briti kaitseministeeriumi UFO-projekti juhina, oli tal kokkupuuteid ka tulnukaröövide, viljaringide, anomaalsete vigastustega loomadel, kaugvaatluse ja kummitustega. Tänaseks on ta UFOde, ulme, seletamatute teemade ja anomaalsete nähtuste ning nendega seotud vandenõuteooriate alal üks juhtivamaid autoriteete ja meediakommentaatoreid, olles esinenud erinevatel sündmustel ja kõnelenud tele- ja raadiojaamades üle kogu maailma. 2006. aastal lahkus ta UFO-projekti juhi kohalt ning kaitseministeerium teatas, et "X-failid suletakse, UFO-juhtumeid enam ei uurita", Nick Pope jätkab teemade uurimist eraisikuna.

Nick Pope’ilt on ilmunud ka mitmeid raamatuid: "Open Skies, Closed Minds" on autobiograafiline teos tema ufoloogia-huvist, "The Uninvited" keskendub tulnukaröövide teemale, "Operation Thunder Child" ja selle järg "Operation Lightning Strike" jäävad ulmekirjanduse valda.

Saates selgub:

Miks maailma majandusliidreid huvitavad maavälised teemad?

Kas me oleme valmis teadmiseks, et me pole Universumis üksi?

Kuidas edenevad eri riikide salatoimikute avalikustamised?

Mis toimus 30 aastat tagasi Inglismaal Rendleshami metsas?

Mis on kosmiline embargo ja kuidas see toimib?


Uuri Nick Pope’i kodulehte www.nickpope.net


Saatele teeb eestikeelse tõlke Tiia Falk, originaalkeeles versiooni kuuled SIIT

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Loe lisaks lugusid Hallo, Kosmos! virtuaalpesast portaalis Alkeemia.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm ja Margus Müür


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}