"Hallo, Kosmos!" 76: Amazon Ensemble

Sel pühapäeval, 8. aprillil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külaliseks AMAZON ENSEMBLE.

Amazon Ensemble põhiliikmed on Fernando Sallum ja Eduardo Agni Brasiiliast ning Sigmund Vatvedt Norrast. Nende muusikaliste rännakutega liituvad ka Amazonase vihmametsade põlisrahvate esindajad, täpsemalt Huni Kuini hõimust. Ansambliga tuli Eestisse kontserti andma noor šamaan Sia, kes väljus oma kodukandist esimest korda elus! Saatekuulajatel on unikaalne võimalus kuulda lugusid inimeselt, kelle koduks on mets ja kes esmakordselt rändas nii pika maa, teisele poole maakera, külmale maale, lääne tsivilisatsiooni rüppe.

Huni Kuini hõim ehk Kaxinawá rahvas, keda on ligi kuus tuhat inimest, elab Brasiilia Peruupoolsetel piirialadel Acre maakonnas Amazonase metsades, hoides endiselt elus oma iidseid maalähedasi traditsioone ja harmoonilist loodusega kooskõlas olevat eluviisi. Metsa maagia ja looduse energia on nende jaoks tavapärased mõisted, nende jaoks on kõik elav ja hingestatud ja šamaanil, kes on ühenduses loodusvaimudega, on sealses kultuuris väga oluline roll.

Loe lisa siit: www.hunikuin.com

Saates selgub:

Milline on Huni Kuni rahva eluviis ja ilmavaade?

Mis on nende kodu, kool, haigla, töökoht ja peosaal?

Kes on Suur Valge Madu?

Kuidas saadakse konnast looduslikku vaktsiini?

Mis on nende püha ravim Nišipõ, mis avab portaali nähtamatusse maailma?


Amazonase metsade põlisrahvaid ohustab suurejooneline ehitusprojekt – Belo Monte tamm, mille Brasiilia valitsus on otsustanud ehitada Xingu jõele, mis ujutab üle ja hävitab 400 ruutkilomeetrit vihmametsa ja sunnib oma kodukohast lahkuma 20 000 inimest.

Uuri selle kohta lähemalt: http://amazonwatch.org/work/belo-monte-dam


Loe Eduado Agni 14. aprillil kell 16 Tallinna Tantsuakadeemias toimuva pühade rituaaltantsude workshopi kohtaKosmonautide Klubi Facebookis

Hallo, Kosmos! uues portaalis Alkeemia.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Sirje Raud

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}