"Hallo, Kosmos!" 42: Remote viewing ehk kaugvaatlus

Sel pühapäeval, 27. märtsil kell 14 suunab saade "Hallo, Kosmos!" pilgu kaugusse ja kuulab, mida räägib ANN TENNO sellisest teemast nagu remote viewing ehk kaugvaatlus.

Termini remote viewing eestikeelseks vasteks sobib vast kaugvaatlus, seda peetakse ka selgeltnägemiseks, vaimurännakuks ajas ja ruumis. USA armee sai 70ndatel haisu ninna, et Venemaa kasutab luuretegevuseks sensitiive ning otsustas Kongressi toetusel vastuluureks asutada oma ülisalajase kaugvaatlusüksuse ja alustada ülemeelelise sõja programmi, mida arendati mitme valitsusasutuse eestvõttel ja järelevalve all (CIA, õhujõud,  Pentagon jne). Treeniti süstemaatiliselt ülemeeleliste võimetega sõjaväelasi, arendati nende selgeltnägemisvõimet, mida kasutati siis nii relva kui tööriistana, enamasti spionaažiks.

Tuntuimad paraspioonid tollasest Stargate projektist on Ingo Swann, Pat Price, Joseph McMoneagle, David Morehouse, Ed Dames jpt. Ülemeelelise luure ja kaugvaatluse hämar maailm tuli avalikkuse ette 1995. aastal ja peagi projekt lõpetati. Täna töötavad kunagised Stargate’i kaugvaatlejad enamasti edukalt erasektoris.

Matemaatikuharidusega Ann Tenno on vabakutseline fotograaf, kes on välja andnud üle tosina raamatu ja esinenud fotonäitustel Euroopas, Venemaal, Argentiinas, USAs ja Austraalias. Ann Tenno on kaugvaatlusega tegelenud aastaid, tema õpetajateks olid kaks kunagise Stargate kaugvaatlusüksuse liiget – major David Morehouse ja Lyn Buchanan. Ta on oma kogemusest kirjutanud ka raamatu "Une piiril".

USA kaugvaatluse ajaloost on eesti keeles ilmunud Jim Marrsi raamat "Paraspioonid", huvilistele soovituseks ka film "Mehed, kes jõllitasid kitsesid" (2009).

Saates selgub:

Mis on, kuidas toimub ja milliseid võimalusi pakub remote viewing ehk kaugvaatlus?
Mida uskumatut on kaugvaatlejad oma seanssidel näinud?
Mida tähendab "puuderdame sinu elu"?
Kes on Siiriuse lapsed?

Autori poolt signeeritud raamatu "Unepiiril" võiduvõimaluse leiad kosmonautide klubist Facebookis www.facebook.com/hallokosmos


Saate muusikavalik pärineb seekord Siim Nestori plaadikotist.

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm, Sirje Raud ja Margus Müür.

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}