"Hallo, Kosmos!" 118: Kunstnik Elo Liivi mõtteid elust ja pärimuskultuurist

Sel pühapäeval, 24. veebruaril (ehk maausuliste ajaarvamise järgi 24. radokuul 10226) kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks kunstnik ja pärimuskultuuri huviline ELO LIIV.

Kunstnik Elo Liiv alustas oma skulptuuriharidust 1983. aastal Kalju Reiteli skulptuuristuudios. Seejärel õppis ta skulptuuri Eesti Kunstiakadeemias ja tegi sealsamas ka magistritöö teemal "Religiooni ja kunsti piirimail: loodususundite riitusvahendid". Hetkel on tal käsil teise magistrikraadi omandamine Tallinna Ülikooli antropoloogia osakonnas visuaalkultuuri sümboolika teemal. Ta on end täiendanud ka Rootsis, Hispaanias ja Soomes.

Alates 2012. aastast töötab Elo Liiv Nukufilmi Lastestuudio juhatajana. Ta on ka Kuressaare Ametikooli kunsti ja rahvusliku puutöö erialade õpetaja, Eesti Kunstiakadeemia lektor ja aastatel 2005–2010 töötas ta ka EKA skulptuuriosakonna dotsendina. Alates 1995. aastast kuulub ta Eesti Kunstnike Liitu ja Kujurite ühendusse. Tema loominguliste võitude hulka kuuluvad näiteks eripreemia Tartu Raekoja Platsi valguslahenduse ideekonkursilt (2012), I-II koht Tartu Maratoni mälestusmärgi ideekonkursilt (2009), peaauhind II Maailmasõjas hukkunud hiidlaste mälestusmärgi konkursil (2007), peaauhind monumendi konkursilt "Kummardus Rukkile" (2007), ta on esinenud erinevatel rahvusvahelistel ja kodumaistel näitustel.

Pärimuskultuuri vastu on Elo Liiv huvi tundnud juba aastakümneid. Teda enim köitnud teemad on seotud rahvausundi ja visuaalkultuuriga (sümbolid, märgid, mustrid, käsitöö jpm). Ta on Antropoloogia Ühenduse, Eesti Akadeemilise Usundiloo Seltsi ja Seto Kolledži Ühingu liige, Leisi Valla Rahvakultuuri Seltsi ning Maausuliste Saarepealse Koja juhatuse liige. Koos Aleksander Heintaluga loodi Eesti Rahvuskultuuri Fondi "Aleksander Heintalu ja Elo Liivi nimeline allfond", mille eesmärgiks on edendada põlisusundiga seotud rahvakultuuri, näiteks erinevaid ettevõtmisi ja uurimustöid. Aleksander Heintalu ehk Vigala Sassiga on nad koos elanud pea kaks dekaadi ja neil on neli last.


Saates selgub:

Milles peitub eestlaste pärimuse tuum?

Mis on taiad ja milline on naiste pudruriitus?

Miks on oluline kaitsta ja säilitada pühapaiku?

Milline on kodumaine voodoo?

Milles seisneb sõna vägi?


Loe lähemalt Elo Liivi loometöö ja näituste kohta ning naudi tema sõnakunsti


Nüüd kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Sirje RaudMuusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}