"Hallo, Kosmos!" 184: Anzori Barkalaja, Erki Kaikkonen, Marje Ermel – MÄNG

Sel pühapäeval, 3. augustil kell 14 kõlab saates "Hallo, Kosmos!"  Viljandi Folgilt sündmusel Välk salvestatud vestlusring, kus osalevad folklorist ANZORI BARKALAJA, elukutseline elu-uurija ERKI KAIKKONEN ja antropoloog MARJE ERMEL.

25. juulil 2014 toimus Viljandi pärimusmuusika festivali sündmusel Välk Koidu seltsimajas R2 saate "Hallo, Kosmos!" avalik salvestus teemal "Mäng".

Mõttemängus osalenud ANZORI BARKALAJA on folklorist ning Viljandi Kultuuriakadeemia direktor, kelle teadustegevuse põhisuunad on ühiskonnateadused ja kultuuriuuringud. Rahvaluuleteadlase doktorikraadi sai ta Tartu Ülikoolist, lisaks on ta end täiendanud ka Helsinki Ülikoolis. Barkalaja on ema poolt eestlane, isa poolt megrel ning uurinud Siberi šamanismi ja end ise naljatledes handihingeks nimetanud, ta on antropoloogiliste filmide "Nõiatrumm" ja "Pimi jõe handid: uus põlvkond?" autor. Valgetähe III klassi teenetemärgi omanik on ka poeet ja džuudokas.

Elukutselist elu uurijat ja muinasjutuvestjat ERKI KAIKKONENi on mäng kui sotsiaalne fenomen alati huvitanud. Eluaegne õppur tudeerib Tallinna Ülikoolis ühiskonnateadusi ning on end täiendanud end Tartu Ülikoolis ja Viljandi Kultuuriakadeemias, talle pakuvad huvi pedagoogika, antropoloogia, semiootika, kommunikatsioon. Ta õppis ka Taani kuninglikus mereväe allohvitseride koolis ning Rootsis intuitiivpedagoogikat ja mentorikoolitust. Koos mõttekaaslastega on ta vägivallatu suhtlemise maaletooja ja edendaja

Antropoloog MARJE ERMEL oskab mänguteemasse sisse tuua ka põlisrahvaste tarkust. Hetkel on tal käsil doktorikraadi õpingud Eesti Humanitaarinstituudis, kus ta töötab ka sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia lektorina. Kõrghariduse esimese astme omandas ta Viljandi Kultuuriakadeemias. Ta on end täiendanud Šotimaal Aberdeeni Ülikoolis ning Kanadas Regina Ülikoolis ja Kanada Põliselanike Ülikoolis, kus süvenes indiaanikultuuri olemusse. Oma magistritöö (mis pälvis humanitaarteaduskonna parima magistritöö tunnustuse) tegi ta hare krishna liikumisest Eestis ning jätkab selle teema uurimist Ida-Bengalis, Indias


Saates selgub:

Mis on mäng?

Kellega, kuidas ja misjaoks me mängime?

Kuidas mängib meiega trikster?

Kes valib mängijad ja kehtestab mängureeglid?

Mil moel toimib mäng kui sotsiaalne ja kultuuriline fenomen?

Milline on kosmiline mäng ja kelle mängukaaslane on inimene?


Uuri ka: VÄLK ilmub selgest taevast! 

www.folk.ee


Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Margus Müür, Monika Tamm


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}