"Hallo, Kosmos!" avalik salvestus: Toitumisalternatiivid – süüa või mitte süüa?

Esmaspäeva, 21. oktoobri õhtul kell 18 läheb Raadio 2 saade "Hallo, Kosmos!" Von Krahli, et purki püüda kuues Alkeemia Akadeemia vestlusring, kus erinevate toitumisalternatiivide teemal arutlevad doktor Adik Levin, toortoitumisspetsialist Sille Poola ja ravipaastu ekspert Natalia Trofimova.

"Oluline on rääkida toidu kvaliteedist ja ka sellest, kuidas toiduainete tööstus mõnitab tarbijaid," lubab käsitlusele võtta ka mõned teravamad teemad doktor Adik Levin, kelle sõnul termin "tervislik toitumine" on omadega pankrotis. Täna õhtul räägib ta isiklikest eripäradest lähtuvast ja teadlikust toitumisest, mis on tema sõnul üheks tervise alustalaks ning arutleb ka selle üle, kas eestlased tarbivad liiga palju piimatooteid.

Toortoidu spetsialist Sille Poola arvab aga, et inimesele on parim nn "elus" ehk töötlemata toit. "Milleks valida surnud ja vormitu toit, mis maitseb alati samamoodi? Olles kord juba proovinud mahlakaid marju ja puuvilju, siis ei ole enam tagasiminekut seedumatu liha, küpsetatud ubade või maitsetu valge saia juurde," jutustab radikaalsema ja üha enam populaarsust koguva toitumisviisi esindaja. Vestlusringis arutletakse ka selle üle, kas ja kuidas sobib toortoitumine Eesti kliimas ning kas tõesti piisab inimese organismile terve olemiseks ainult puu- ja köögiviljadest?

Ravipaastu ekspert Natalia Trofimova vastab küsimusele "Süüa või mitte süüa?". Ja kui mitte süüa, siis miks ja millistel puhkudel ning kuidas teha seda ilma endale liiga tegemata. "Kõige tähtsam paastumise mõte on taastada tasakaal," räägib ravipaastu kui loodusravi koostisosa esmakasutuselevõtja Eestis oma 30-aastasest kogemusest.

Alkeemia Akadeemia on eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari. Vestlusringides osalevad kõnelejad ja nende poolt käsitletavad teemad pakuvad elukogemust ja läbitunnetatud teadmisi.

Kuula varasemaid vestlusringe:

Alkeemia Akadeemia I – Sõltuvustest vabanemine – Aigi Vahing, Ain Mäeots, Tommyboy

Alkeemia Akadeemia II – Maailmalõpu eelõhtul – 2012 fenomen – Igor Volke, Einar Laigna, Mai-Agate Väljataga, Andres Juur

Alkeemia Akadeemia III – Õnnelike suhete saladus – Tiina Tiitus, Martin Kruusvall

Alkeemia Akadeemia IV – Tervis: Kevadväsimusest välja! - Mercedes Merimaa, Kristjan Puusild, Aleksandr Dreljov

Alkeemia Akadeemia V – Nõiakunst tänapäeval – Thule Lee


Alkeemia Akadeemia VI: Toit & tervis

TÄNA, esmaspäeval, 21. oktoobril kell 18 Von Krahlis toimuvas vestlusringis osalevad:

- meditsiiniteaduste doktor ja toitumisspetsialist ADIK LEVIN
- toortoitumise spetsialist SILLE POOLA
- arst ja ravipaastu spetsialist NATALIA TROFIMOVA

Sündmust salvestab Raadio 2 saade "Hallo, Kosmos!"

Uksed avatud kell 17:30, algus kell 18

http://alkeemia.ee/akadeemia

Jaga sündmust sõpradega facebookis!


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}