"Hallo, Kosmos!" 156: Raido Rüütel hirmust, vabamüürlusest, Maarjamaast ja Taevaisast

Sel pühapäeval, 15. detsembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külaliseks võidusõitja, maailmarändur ja vabamüürlane RAIDO RÜÜTEL.

Raido Rüütel päris võidusõidukire oma isalt – Hans Rüütel oli üks Eesti kõigi aegade andekamaid rallisõitjaid. Raido Rüütel hakkas autosporti hakkas harrastama 1970. aastal Enn Griffeli ja Richard Lauri juhendamisel, osales Eesti meistrivõistlustel ringrajavõidusõidus, autorallis, rallikrossis, lumeraja-, jääraja- ning hipodroomisõidus, pälvis 19 medalit, neist 13 kulda. Tänu headele tulemustele sattus ta ka mitmeks aastaks Nõukogude Liidu autoralli koondisesse.

Raido Rüütli juhitud meeskond Rolling Estonians läbis aastatel 2002 – 2004 Mercedes-Benzi maasturitel ligi 60 riiki ja 180 000 kilomeetrit. Koos kapteniga tegi kogu reisi kaasa ettevõtmise initsiaator ja hing Tiit Pruuli, ülejäänud ligi 100 meest-naist vahetusid mõnenädalaste etappide järel ning sellest ümbermaailmareisist valmis ka dokumentaalsari.

Alates aastast 1991 on Raido Rüütel olnud vabamüürlane, tänaseks kõrgeimal astmel ehk 33 kraadiga, aastaid oli ta Eesti Suurlooži suurmeister. 17 aastat pidas ta EELK Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse juhatuse esimehe ametit, pälvides selle eest Toomkoguduse Maarja medali ja 2009. aasta kultuuripreemia. Tänasel päeval on harrastusmesinik Rüütel aktiivsest ühiskondlikust elust suures osas taandunud ning elab oma perekonna talus Kernu vallas Alliku külas koos abikaasa Kullaga, tal on lapsed Gustav Joosep, Alice, Georg ja Adele.


Saates selgub:

Kuidas ületada hirmu ja olla kartmatu?

Miks on vabamüürluse ümber nii tihe saladuseloor?

Millega tegeleb suurlooži suurmeister ja millised on vennaskonnas tabuteemad?

Mis võiks olla Maarjamaa majakas?

Mida Taevaisa juhib?Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm ja Margus Müür 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}