"Hallo, Kosmos!" 117: Alkeemia Akadeemia III: Tiina Tiitus & Martin Kruusvall -- "Õnnelik suhe, naise ja mehe rollid"

Sel pühapäeval, 17. veebruaril kell 14 on saates "Hallo, Kosmos!"  eetris salvestus sündmuselt Alkeemia Akadeemia, kus olid külalisteks suhtenõustajad ja terapeudid TIINA TIITUS & MARTIN KRUUSVALL.

Eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari Alkeemia Akadeemia toimus 13. veebruaril Von Krahlis ja teemaks oli seekord "Õnneliku suhte saladus – naise ja mehe rollid praeguses segases maailmas".

"Kaasaja suhete põhiprobleem on see, et mehed ei suuda võtta vastutust ei enda ega oma pere eest ja kannatamatud naised võtavad ise kähku selle vastutuse enda õlule. Lahendus pole kerge. Naine peab selleks teadvustama ning vastu võtma oma missiooni, et ta on maailmas armastuse ja harmoonia maaletooja. Ja mees peab lisaks eesmärkidele sõita läbi Tartu maraton ja sattuda Äripäeva dividendimiljonäride edetabelisse lisama ka eesmärgi saada Tõeliseks Meheks," arutleb sel teemal suhteterapeut Martin Kruusvall.

"Õnnelik suhe on nagu värske õhk: kerge, lihtne ja märkamatu. Meie hirmud armastuse kohta on õpitud. Armastus ei nõua ohvreid, kompromisse ega tõestust. Me ei pea tegelikult üldse suhtes olema, see on meie esimene vaba valiku koht. Me vajame suhet kui oma tunnete ja tõekspidamiste peeglit," mõtiskleb lähisuhete teemal üks esinejatest Tiina Tiitus.

Isikliku arengu nõustaja Tiina Tiitus lõpetas ERKI (praegune Eesti Kunstiakadeemia) moekunsti eriala cum laude ning töötas pikalt ja edukalt moerindel. Alates 2007. aastast on ta tegelenud aktiivselt esoteeriliste teemadega ja end selles vallas harinud, õppinud muu hulgas ka Elektromagnetvälja Tasakaalustamise Tehnikat (EMF) ja Emotsionaalse Vabastamise Tehnikat (EFT). Alates aastast 2010 annab ta personaalseid konsultatsioone ja loenguid, millest tuntuim ja menukaim teema ongi "Õnnelik suhe".

Terapeut Martin Kruusvall arvab, et tugev inimene on see, kes julgeb endale tunnistada, et on hetkel ummikus ja vajab abi, mis on esimene samm positiivsete muutuste poole. Tema enesearengu teekond algas üle viieteistkümne aasta tagasi ja viis teda erinevate Õpetajate juurde, sealhulgas India pühakud ja Himaalaja mungad. Aastate jooksul on ta praktiseerinud mitmeid enesearengu tehnikaid ja meditatsioone ning õppinud erinevaid teraapiaidmetameditsiini, hüpnoteraapiat, holistilist teraapiat. Kõik tema elusündmused, nii võidud kui ka suured kaotused, on olnud tema jaoks kui eksamid, mis on talle tõestanud, et vaimsed ja psühholoogilised tarkused toimivad.

Saates selgub:

Mis teeb mehed õnnelikuks, mis naised?

Millised on naise ja mehe rollid praeguses segases maailmas?

Kas suhtega saab ja peab tööd tegema või mitte?

Milles seisneb naiselikkus, milles mehelikkus?

Kuidas armukadedusega hakkama saada?

Milline on õnneliku lähisuhte valem?


Loe Tiina Tiituse kolumnit armastusest ja vabadusest ning Martin Kruusvalli soovitust oma suhte diagnoosimiseks portaalist Alkeemia.ee


Kuula 22.07.2012 saadet "Hallo, Kosmos!", kus külaliseks Tiina Tiitus


Alkeemia Akadeemia on eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari. Vestlusringides osalevad kõnelejad ja nende poolt käsitletavad teemad pakuvad elukogemust ja läbitunnetatud teadmisi.

Kuula salvestust esimeselt sündmuselt kinos Sõprus, kus teemaks oli  "Vabanemine sõltuvustest" ja esinesid Aigi Vahing, Tommyboy, Ain Mäeots.

Teise, 12.12.12 Rahvusraamatukogus toimunud sündmuse teemaks oli "Maailmalõpu eelõhtul – 2012 fenomen", mille üle arutlesid Igor Volke, Einar Laigna, Andres Juur, Mai-Agate Väljataga


Uuri ka Alkeemia Akadeemia kodulehte


Nüüd kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Margus MüürMuusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}