"Hallo, Kosmos!" 85: Taimetark & õieterapeut Mercedes Merimaa

Sel pühapäeval, 10. juunil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külaliseks taimetark ja õieterapeut MERCEDES MERIMAA.

Tartu Ülikoolis majandusküberneetikuks õppinud Mercedes Merimaa on argipäeviti eurobürokraat, külaelu edendaja ja Leader-programmi vedaja, Pärnu Lahe Partnerluskogu tegevjuht, Zonta liikumise algataja Eestis, kodanikuaktivist. Pärnumaal soode ja rabade keskel elava Mercedese suurim armastus on aga taimemaailm: ravimtaimed, õieteraapia, mahepõllumajandus. Taimetarkust õppis ta lisaks ka Euroopa alternatiivteaduste keskuses Inglismaal Emersoni kolledžis. Tänu temale jõudis Eestisse Bachi õieteraapia, mille lõi möödunud sajandi algul inglise bakterioloog Edward Bach, kes oli veendunud, et inimese keha vaevav tõbi on alguse saanud hingest ning lilleõite peenenergiast saab leevendust.

Mercedes Merimaa mõistab inimese ja taime suhteid hingemaailma tasandil, kus mõlemad on kolmesed olendid, kel on keha, vaim, hing. Ta on süvenenud ka väega taimede ja toitude maailma ning kirjutanud sellest raamatu "Väega toidud"  (2012). Kirjastus Menu on välja andnud ka tema kaks varasemat raamatut: "Õitest hingeni" (2011) ja "Minu tee taimede väeni" (2010).


Saates selgub:

Kuidas teha väekat toitu ning looduslikku fantat ja kokakoolat?

Milline on inimese ja õie hingetasandi side?

Kuidas saab meistertaim ehk looduslik tasakaalumeister inimese taas tagasi harmooniasse kutsuda?

Mis on taimeriigi arengu eesmärk?

Kuidas kasvatada isiklikku nõiataime?

 

Osale mängus, mille leiad Kosmonautide Klubist Facebookis ja võida endale autori poolt signeeritud raamat "Väega toidud"


Hallo, Kosmos! portaalis Alkeemia.ee

Kuula kõiki varasemaid saateid R2 Arhiivist

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Margus Müür

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}