"Hallo, Kosmos!" 143: Oaasi haldjapere maagiline maailm

Sel pühapäeval, 1. septembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külalisteks Oaasi haldjapere ehk AGNE NELK & MARTIN OAGU.

Oaasihaldjas Agne Nelk manifesteeris oma keha siia ilma 8. juulil 1978 Rakveres, kus ta veetis kogu lapsepõlve ning avastas teatrikunsti võlumaailma. Sealt edasi viis teekond Tallinnasse TPÜ režiiteaduskonda audiovisuaalkunste õppima, kus ta kohtus ka animafilmikärbsega, kelle puudutus siiani ribide alt kõditab. Magistratuuri raames käis Agne Itaalias Università degli Studi di Bari’ s filmisemiootikat õppimas ning töötab alates 2009. aastast EKA animatsiooniosakonnas õppejõuna. 2008. aastal linastus tema esimene täispikk fantaasiadokumentaalfilm "Lotmani maailm"  akadeemikust Juri Lotmanist ja temas sisalduvast universumist. Kui Agne parajasti kaameraga ringi ei rända või montaažilaual ulmedokumentaalfilmide pilte kokku ei reasta, siis ta tõenäoliselt kostitab väetoitudega mõnd Oaasi saabunud külalist, laulab väelaule või tantsib koos haldjatega Lõuna-Eesti tammede vahel. Kõige muu kõrval peab Agne aga olulisimaks elukunsti ülikooli, kus ta hetkel oma sisekosmost kaardistab ning lendava vaibaga ringi sõitma õpib.

Martin Oagu nimeline poisslaps sündis 1982. aastal Tallinnas. Teda tõmbas alati rohkem loodusesse kui inimeste sekka. See suunitlus püsib siiani. Soov aru saada kuidas see "reaalsus" töötab läbi erinevate perspektiivide on alati olnud tema liikumapanevaks jõuks – nii jätkuvad ka tema õpingud eluülikoolis. Järgnedes alati oma sisetunde häälele, on see Martinile loonud väga seiklusliku elukäigu, täis ettearvamatusi. Koolitee lookles läbi viiest koolist, et lõpetada 12. klassi. Kahel korral oli kõrgem haridus juba käega katsutav, kuid elutee viis taas oma rada, kuni oli omandatud see, mis hetkel vajalik. Sama toimus töökohtadega ja praeguseks annab ta oma tegemistega ilmselt juba silmad ette ka üheksat ametit pidanud Hunt Kriimsilmale. Martini loovenergiad on voolanud rohkem muusika valdkonda, väljendudes enamasti läbi klaveri ja trummi, kuid ka näiteks tuletantsu näol. Hetkel koondub tema tähelepanu ja tegevus teadliku ruumiloome ümber, mida ta praktiseerib koos oma kallima Agnega .


Saates selgub:

Kuidas elada loodusega kooskõlas ja rääkida Maaemaga?

Mida annab meile teadvuseseisundi muutmine?

Kes on haldjad ja kuidas nad meid aidata saavad?

Kuidas luua püha ruumi?


Uuri lähemalt haldjapere OAASi tegemiste kohta facebookist


Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm, Margus Müür, Rauno Viltrop


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}