"Hallo, Kosmos!" 124: Alkeemia Akadeemia IV – Kevadväsimusest välja! – Mercedes Merimaa, Aleksandr Dreljov, Kristjan Puusild

Sel pühapäeval, 7. aprillil kell 14 on saates "Hallo, Kosmos!" eetris salvestus sündmuselt Alkeemia Akadeemia, kus esinesid taimetark MERCEDES MERIMAA, jooksufilosoof KRISTJAN PUUSILD ja ajurveeda spetsialist ALEKSANDR DRELJOV.

Tartu Ülikoolis majandusküberneetikuks õppinud MERCEDES MERIMAA suurim armastus on taimemaailm: ravimtaimed, õieteraapia, mahepõllumajandus. Taimetarkust õppis ta lisaks ka Euroopa alternatiivteaduste keskuses Inglismaal Emersoni kolledžis ja tänu temale jõudis Eestisse Bachi õieteraapia. Ta on süvenenud ka inimese ja taime suhetesse hingemaailma tasandil ning väega taimede ja toitude maailma, millest on kirjutanud mitmeid raamatuid: "Väega toidud", "Õitest hingeni" ja "Minu tee taimede väeni".

Lääne meditsiini kõrgharidusega ALEKSANDR DRELJOV on ajurveedat õppinud Venemaal ja Indias. Hinnatud tervisespetsialisti meditsiini-resümeest leiab veel tiibeti ja hiina meditsiini, erinevaid massaažisuundi (klassikaline-, spordi- ja ravimassaaž, tai jooga massaaž jpt) ning ta tunneb ka traditsioonilisi slaavi ravimeetodeid. "Iidne tervisesüsteem ajurveeda – sanskriti keeles "elu teadus" – aitab inimest täiusliku tervise ning kehalise ja hingelise heaolu ja tasakaalu poole, ravides teda tervikuna, mitte ainult konkreetset terviseprobleemi. Püüeldakse ka teadvuse arendamise, elu mõtte ja olemuse mõistmise poole," räägib Dreljov "meditsiini isaks" peetud ligi kümne tuhande aasta vanusest tervisesüsteemist.

KRISTJAN PUUSILD on MTÜ Elujooks asutaja ja juhataja, tema haridustee sisaldas psühholoogia-, hariduse- ja filosoofia-alaseid õpinguid. Igal aastal korraldab ta jooksusündmust Estonian Adventure Run, mille eesmärgiks on aidata inimestel leida iseennast ja oma tervist läbi jooksu. Ta on ka Jaapanist pärit joogasarnaste Shindo-harjutuste praktiseerija ja õpetaja. "Terviseteemad on minu jaoks olnud alati aktuaalsed ning olen näinud nii tippsportlase, treeneri kui harrastajana kehakultuuri paremaid ja halvemaid külgi. Moodsates tervisetrendides on palju müüte ning uurimata valdkondi, kuid usun, et selget mõistust, vaistu ja intuitsiooni kasutades ning järjest rohkem teadvel olles on igal ühel võimalik ise oma tervise eest väga hästi hoolt kanda. Usun, et iga tegevuse eesmärk ei ole üksnes tasakaalustatud või terve seisundi säilitamine või saavutamine, vaid ka isiksuse areng tervikuna. Seetõttu võiks igast tervisega seonduvast tegevusest kujuneda ka isikliku kasvamise teekond," räägib Kristjan Puusild.

*
Alkeemia Akadeemia on eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari. Vestlusringides osalevad kõnelejad ja nende poolt käsitletavad teemad pakuvad elukogemust ja läbitunnetatud teadmisi. Varasematel sündmustel on esinenud: Igor Volke, Einar Laigna, Andres Juur, Mai-Agate Väljataga, Aigi Vahing, Tommyboy, Ain Mäeots, Martin Kruusvall, Tiina Tiitus.

Uuri lähemalt Alkeemia Akadeemia kohta: http://alkeemia.ee/akadeemia


Kuula varasemaid saateid siit:

Alkeemia Akadeemia I – Sõltuvustest vabanemine – Aigi Vahing, Ain Mäeots, Tommyboy

Alkeemia Akadeemia II – Maailmalõpu eelõhtul – 2012 fenomen – Igor Volke, Einar Laigna, Mai-Agate Väljataga, Andres Juur

Alkeemia Akadeemia III – Õnnelike suhete saladus – Tiina Tiitus, Martin Kruusvall

Aleksandr Dreljov saates "Hallo, Kosmos!" 1.05.2011

Mercedes Merimaa saates "Hallo, Kosmos!" 10.06.2012

Kristjan Puusild saates "Ööülikool" 2009


*

Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Jürgen Reismaa, Margus Müür, Monika Tamm

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}