"Hallo, Kosmos!" 57: Kriisid ja katastroofid

Sel pühapäeval, 14. augustil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" teemaks võimalikud kriisid ja katastroofid ning nende puhul käitumine nii riigi kui tavakodaniku poolt. Saatekülaliseks on Riigikaitsekomisjoni esimees ja kriisiekspert MATI RAIDMA.

Maailmas toimuvad sündmused ja arengud sunnivad meid nägema probleeme ja esitama küsimuse: kas oleme valmis? Ja valmis milleks? On klassikalised ohud, looduskatastroofid, suurõnnetused, sõjad, ning ka uued ohud, mis on ühendatavad mõistega kosmilised – nii otseses kui ka ülekantud tähenduses. 

Oluline on olla teadlik ja suhtuda teemasse rahulikult.

Mati Raidma on neljandat põlve tuletõrje ja päästeteenistuse kandja. Ta on lõpetanud Leningradi Tuletõrjetehnikakooli ning on doktorant Moskva Tuletõrje Akadeemias. Ta on olnud Eesti Päästeameti peadirektori asetäitja ja seejärel ka peadirektori ametikohal, töötanud peaministri nõunikuna sisejulgeoleku alal. Riigikogulasena on ta Riigikaitsekomisjoni esimees ja kosmoseuuringute toetusrühma aseesmees, Eesti-Armeenia ja Eesti-Afganistani parlamendirühmade esimees.

Lisaks koostöö rahvusvaheliste organisatsioonidega: ÜRO Hädaabi Keskfondi (CERF) nõukogu liige, ÜRO kriiside hindamis- ja koordineerimismeeskonna (UNDAC) liige, ÜRO konsultant, Euroopa Liidu Kodanikukaitsemehhanismi koordineerimis- ja hindamisekspert. Mati Raidma rahvusvahelised missioonikogemused pärinevad Siberist, Kirgiisiast, Gruusiast, Turkmeeniast, Pakistanist. Ta on ka rahvusvahelise humanitaarabi, arenguabi ja maailmakoolitusega tegeleva MTÜ Mondo juhatuse esimees. Tunnustuseks oma tegevuse eest on ta pärjatud Kotkaristi III klassi teenetemärgiga.

Saates selgub:

Millised on kriisiolukorraga tegelemise neli etappi?

Mis saab siis, kui kaob elekter ja toimub totaalne black-out?

Mida peaks teadma ja tegema tuumakatastroofi korral?

Kas ollakse valmis tegelema ohtudega kosmosest?

Kuidas suhtuda looduskatastroofidesse?

Kuidas peetakse kübersõda?

Mida peaks inimene võimalikke ohtude korral teadma ja tegema


MTÜ Mondo, mis tegeleb rahvusvaheliste humanitaarabi, arenguabi ja maailmahariduse edendamisega http://mondo.org.ee

Päästeameti kodulehekülg http://www.rescue.ee/

Kaitsepolitsei kodulehekülg http://www.kapo.ee/


Kosmonautide klubi Facebookis www.facebook.com/hallokosmos

Varasemate saadete arhiiv


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Sirje RaudMuusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}