"Hallo, Kosmos!" 115: Ville Jehe enesearendamise kunstist – kuidas saada oma elu disaineriks?

Sel pühapäeval, 3. veebruaril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külaliseks ettevõtja ja loomemajanduse arendaja ning vaimsel teel kulgeja VILLE JEHE.

Ville Jehe on mees nagu orkester – multivõimekas ja tegus, oskab tasakaalustatult ja tõhusalt toimetada igal rindel oma elus. Tallinna Tehnikaülikooli automaatika teaduskonnast sai ta diplomeeritud arvutiinseneri hariduse. Seejärel õppis ta kolm aastat sealsamas majandusmagistratuuris ja kolm aastat  Eesti Kunstiakadeemias   tootedisaini magistratuuris, ei lõpetanud aga kumbagi, kuna ei näinud paberil mõtet.

Tema vaimne teekond algas 11. aastaselt idamaiste võitluskunstidega. Algul õpetaja Igor Neemre käe all karate, milles ta on ka kahekordne Eesti meister (tegeledes muide paralleelselt ka kuus aastat võistlustantsuga). Karatele lisandusid judo, aikido, kobudo (viis jaapani põhikäsirelva) ning mõõgavõitluskunstid iaido ja kendo. Pikemalt on ta praktiseerinud ka joogat ning on juba üle kahe dekaadi taimetoitlane. Täna peab Ville Jehe oma õpetajaks Ingvar Villidot, kelle loodud enesemuutmise kunsti kursused osutusid tema vaimsel teel oluliseks arengutõukeks, mille abil oma sisemaailma puhastada ja korrastada ning arengut edendada.

Tööalaselt on tema tegevuste loetelu muljetavaldav: aktiivne ettevõtluskarjäär algas kinnisvara sektoris, firmades Mendelson & Co ja Uus Maa. Seejärel suundus ta internetiärisse ja töötas Microlinki juhatuses, peale mida siirdus meediamaastikule. Ta on Delfi, Eesti Ekspressi, Õhtulehe ja Eesti Ajalehtede nõukogu liige. Ville Jehe tegutseb ka start-upi rindel: Helicam Services, Cineunit, SKÜ Mechatronics ning toimetab menukohas F-Hoone. Lisaks ettevõtlusele tegutseb Ville aktiivselt ka ühiskondlikul rindel: ta on Kultuuri Koja ja Teenusmajanduse koja asutaja ja juhatuse liige, Tallinna Ülikooli Kuratooriumi liige, Disainikeskuse ja Teeme Ära! nõukogu liige, Vanalinna Seltsi juhatuse liige.

Abikaasa Üllega ühendab neid lisaks lastele Villem, Siur ja Leena ka vaimne tee, mida nad koos käivad ning huvi disaini vastu. Kõige selle kõrvalt jääb tal veel aega hobideks, milleks on windsurf, lumelaud, matkamine, tootedisain ning igapäevasteks vaimseteks ja enesearendamise praktikateks.


Saates selgub:

Mis on budo tee?

Millised on inimese viis keha ja kuidas need meie elu mõjutavad?

Miks peaks vabanema elu häirivatest emotsioonidest ja kontseptsioonidest?

Kuidas kasvatada enesedistsipliini ja suurendada oma energiahulka?

Miks on kasulik loodusjõududega koostööd teha?

Kuidas olla ise oma elu meister ja seda juhtida?

 

Uuri lähemalt Lilleoru 16. veebruaril algava enesemuutmise kunsti kursuste sarja kohta SIIT

 

Nüüd kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöör Monika Tamm


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}