"Hallo, Kosmos!" 182: DD Mõtlemisfestival – Mart Noorma, Igor Mang, Martin Vällik, Toomas Trapido

Sel pühapäeval, 22. juunil kell 14 kõlab saates "Hallo, Kosmos!" salvestus DD Mõtlemisfestivalilt, kus teemal "Millistele küsimustele teadus ei vasta?" arutlesid MART NOORMA, IGOR MANG, MARTIN VÄLLIK, TOOMAS TRAPIDO.

19. mail 2014 toimus Teaduskeskuses Ahhaa Domus Dorpatensise Mõtlemisfestivali avaüritus kus aruteluringis osalesid satelliidimeister Mart Noorma, tähetark Igor Mang, skeptik Martin Vällik ja roheline loovjuht Toomas Trapido. Osalejad püüdsid leida vastuseid küsimustele: Kas teaduslik mõtlemisviis on ainuõige? Kuhu jõuaks inimkond ilma teaduslike uuringute ja katseteta? Millistele küsimustele teadus ei vasta? Arutleti teadusliku mõtlemise ja teooria ning alternatiivsete mõtlemisviiside põhimõtteliste erinevuste üle, uurides mõlema lähenemise olemust ja tähtsust ühiskonnas. Ürituse avasõnad lausus Tartu linnapea Urmas Klaas. Vestlusringi modereeris Domus Dorpatensise Akadeemia juht Age Tomson.

MART NOORMA on tuntud aktiivse teaduse populariseerijana. 2013. aastal Postimehe poolt aasta inimeseks kuulutatud Noorma on Eesti tudengisatelliidi programmi ESTCube-1 projektijuht, teadust populariseeriva noortesaate Rakett 69 kohtunik, Tartu observatooriumi vanemteadur ja Tartu ülikooli dotsent ning Tartu Ülikooli Loodus- ja tehnloogiateaduskonna õppeprodekaan.

IGOR MANG on auväärne astroloog, kes väärtustab maalähedast eluviisi. Ta ise on öelnud, et: "Astroloogia on mulle nagu isa ja ema, kes mind halva eest hoiavad ja heale teele juhivad. Iga pühapäev vaatan järgmise nädala seisud üle ning see tõepoolest aitab elada". Iga aasta alguses avaldab Maaleht Igor Mangi ülipopulaarse aastahoroskoobi, mille ilmumist ootavad huviga kümned tuhanded inimesed.

TOOMAS TRAPIDO on lõpetanud Tartu Ülikoolis bioloogia eriala, olnud Eestimaa Looduse Fondi tegevjuht, juhatuse esimees ja aktiivselt kaasa löönud ka Teeme Ära algatuses. Hetkel toimetab ELF-i Nõukogus ning on üks Let's Do It World eestvedajatest. Ta on olnud erakonnas Eestimaa Rohelised ning Riigikogu XI koosseisu liige, tegeleb loovjuhtimise teema arendamisega Eestis ning on tuntud ka loovjuhtimise koolitajana.

MARTIN VÄLLIK on Skeptik.ee eestvedaja ning MTÜ Eesti Skeptik üks asutajatest. MTÜ Eesti Skeptik edendab kriitilist mõtlemist ning teaduse meetodeid, soodustades teoreetiliste teadmiste ja praktiliste oskuste arengut. 2013. aastal tekitas lugejates elevust Postimehe arvamuslehel ilmunud Martin Välliku artikkel nö "Kolmanda salmi vaikijatele", milles ta kutsus mitteusklikke inimesi üles vaikima Eesti hümni kolmada salmi ajal, kui neid häirib, et seal palvetatakse kristliku jumala poole. Ta on ka harrastusastronoom ning õpetab Tallinna Inglise Kolledžis füüsikat.


Uuri lisa DD Mõtlemisfestivali kohta

Kuula esinejaid saates "Hallo, Kosmos!"

Mart Noorma (13.05.2012) 

Igor Mang (21.11.2010) 

Toomas Trapido (15.05.2011) 

 

Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Urmas Tooming, Margus Müür, Rauno ViltropMuusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}