"Hallo, Kosmos!" 109: Mati Raidma ja Jüri Ennet räägivad kriisidest

Sel pühapäeval, 9. detsembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  teemaks kriisid ning saatekülalisteks Riigikaitsekomisjoni esimees ja kriisiekspert MATI RAIDMA ja tuntud psühhiaater JÜRI ENNET.

Kuula 14.08.2011 saadet Mati Raidmaga kriisidest ja katastroofidest SIIT

Kriisiolukorras on peamine jääda rahulikuks, et säiliks teadlikkus ja võime adekvaatselt olukorda hinnata ning sellest lähtuvalt tegutseda.

Mati Raidma on neljandat põlve tuletõrje ja päästeteenistuse kandja. Ta on lõpetanud Leningradi Tuletõrjetehnikakooli ning on doktorant Moskva Tuletõrje Akadeemias, olnud Eesti Päästeameti peadirektori asetäitja ja seejärel ka peadirektori ametikohal, töötanud peaministri nõunikuna sisejulgeoleku alal. Lisaks teinud koostööd rahvusvaheliste organisatsioonidega: ÜRO Hädaabi Keskfondi (CERF) nõukogu liige, ÜRO kriiside hindamis- ja koordineerimismeeskonna (UNDAC) liige, ÜRO konsultant, Euroopa Liidu Kodanikukaitsemehhanismi koordineerimis- ja hindamisekspert. Mati Raidma rahvusvahelised missioonikogemused pärinevad Siberist, Kirgiisiast, Gruusiast, Turkmeeniast, Pakistanist. Tunnustuseks oma tegevuse eest on ta pärjatud Kotkaristi III klassi teenetemärgiga.

Jüri Ennet õppis Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas psühhiaatriks ja spordiarstiks ning on end regulaarselt täiendanud Eestis, Saksamaal, Soomes, Rootsis. Ta on riiklikult tunnustatud kohtupsühhiaatriaekspert ja olnud Eesti Eriolümpia arst. Sisekaitseakadeemia õppejõuna on Jüri Ennet õpetanud psühhiaatriat, kliinilist psühholoogiat ja kohtupsühhiaatriat. Ta oli 20 aastat Tallinna Psühhiaatriahaigla psühhiaater ja osakonna juhataja, seejärel töötas psühhiaatri ja konsultandina Ida-Tallinna Keskhaiglas, nüüd tegutseb ta erapsühhiaatrina, peab rohkelt loenguid üle kogu Eestimaa ja vastab ka Kliinik.ee psühhiaatriateemalistele murekirjadele. Ennet on Tallinna Arstide Liidu liige, tegutseb Eesti Psühhiaatrite seltsis ja liikumises "Eluterve Eesti", on olnud ka Sotsiaalhoolekande- ja tervishoiukomisjoni esimees volikogus. Vahel kasutatav nimepilt Jüri O.-M. Ennet kajastab tema vanemate nimesid: Oskar ja Maris.


Saates selgub:

Kuidas end võimalikeks kriisideks ette valmistada?

Mida teha siis, kui elekter kaob mitmeks päevaks?

Kuidas käituda hirmu ning paanika ja massipsühhoosi korral?

Millised on psühholoogilised mänguprintsiibid?

 

Küsi Jüri Ennetilt psühhiaatrilist nõu Kliinik.ee kodulehelt

Uuri lähemalt MTÜ Mondo kohta, mis tegeleb rahvusvaheliste humanitaarabi, arenguabi ja maailmahariduse edendamisega http://mondo.org.ee

 

Nüüd kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" enesearengu portaalis Alkeemia.ee  


 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm, Sirje Raud ja Margus Müür

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}