"Hallo, Kosmos!" 17: UFOd, tulnukad, maaväline elu

Külas on Igor Volke

Sel pühapäeval, 3.oktoobril kell 14 pöörab saade "Hallo, Kosmos!" pilgud taevasse, et märgata maavälist elu. Süstikujuhiks on  anomaalsete keskkonnanähtuste ja UFOde uurija IGOR VOLKE

UFO-teema tõusis viimasel nädalal maailma meedias taas aktuaalseks ja Raadio 2 hoiab operatiivselt asjade arengul kõrva peal. USA erusõjaväelased tegid avalduse, et ehkki õhujõud on teema kinni mätsinud, on väidetavalt UFOd tuumarakette kahjutuks teinud juba 1948ndast aastast. ÜRO osakonna United Nations Office for Outer Space Affairs (UNOOSA) juht Malaisia astrofüüsik Mazlan Othman tituleeriti meedia poolt tulnukasaadikuks, mida ÜRO nimetas nonsensiks. Proua Mazlan osaleb teiste mainekate esinejate seas 4.-5. oktoobril toimuval Briti Kuningliku Akadeemia teaduskonverentsil, kus ta lubas rääkida maalähedastest objektidest (near-earth objects), konverentsi peateemaks on "Towards a scientific and social agenda  on extra-terrestial life" ("Teel maavälist elu puudutava teadusliku ja sotsiaalse agenda poole"). 

Ilmusid ka uudised, et Pärnus nähti mingit kummalist helendavat objekti, justkui valguskera elektrijaama kohal tund aega tiirutamas, avastati Maa sarnane planeet Gliese 581g, mis võiks ehk isegi elamiskõlbulik olla ja meie peaminister teatas, et Eestil tulnukatega suhtlemiseks plaane pole. 
 

Saade käsitleb neid küsimusi ja uurib ka: 

Miks arvatakse, et tulnukad on rohelised?
Mida kujutab endast kosmiline embargo?
Kas meie tulevikupoliitika võib olla eksopoliitika?
Millega tegeleb Disclosure avalikustamisprojekt ja kui kaugel on nö x-failide lahtisalastamisprotsess?
Mis on energofoor
 

Uuri lisa:
http://royalsociety.org/extra-terrestrial-life/
http://www.disclosureproject.org/
http://www.oosa.unvienna.org/
http://www.exopolitics.org/

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Sirje Raud
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}