"Hallo, Kosmos!" 154: Aleksei Turovskiga hämmastavast inimeseloomast

Sel pühapäeval, 24. novembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks armastatud zoosemiootik ALEKSEI TUROVSKI.

Aleksei Turovski on armastatud zoosemiootik ja jutuvestja, kellel on võrratu võime rääkida loomariigi imelisusest ja põnevusest ülimalt kaasahaaravalt. Turovski õppis Tartu Riiklikus Ülikoolis zooloogiks ning õppis lisaks ka kaks aastat keemiat. Ta on ka etoloog ja parasitoloog, õpetab Tartu Ülikoolis ja Tallinna Ülikoolis loomapsühholoogiat ja zoosemiootikat.

Hinnatud loodusteadlane töötab alates 1972. aastast Tallinna Loomaaias ning on välja andnud arvukalt raamatuid loomadest, mis aitavad inimeseloomal oma kaaskondlasi siin planeedil paremini mõista: "Karvased ja sulelised" (2003), "Mis värvi me oleme?" (2003), "Loomult loom" (2004), "Kalade parasiidid ja silmaga nähtavad haiguslikud muutused" (2004), "365 põnevat, õpetlikku ja naljakat lugu loomadest" (2006), "Loomad. Sipelgast vaalani"(2007), "Minu loomad" (2008), "Kassipoeg võilill" (2009), "Vabaneeme esimene reis" (2010), "Loomalood" (2010),  "Mälumängud lastele. Põnev loomariik" (2011), "Ahvileivapuust ämblikliiliani. Loomanimedega taimi meilt ja mujalt" (2012),  "Loomadest, armastusega" (2012) . 

Aleksei Turovski on pälvinud ka mitmeid auhindu: Koosmeele auhind (2002), Haabersti elutöö preemia (2006), Eesti Eluteaduse Hoidja (2007) ja Valgetähe V klassi teenetemärk (2010).


Saates selgub:

Mis loom on see hämmastav ja unikaalne inimeseloom?

Kas loomadel on mõtlemisvõime, kujutlus ajast ja surmast?

Kas inimene on planeet Maa parasiit?

Miks me saeme oksa, millel istume?

Mida arvavad inimeseloomast teised loomad ja mida mõtleks meid vaadeldes kosmilised olendid?

 

Külasta Tallinna Loomaaeda: http://tallinnzoo.ee/

Kuula Aleksei Turovskit koos Fred Jüssi ja David Vsevioviga Tallinna Tudengipäevadel salvestatud saates "Hallo, Kosmos!", mille teemaks oli "Elulised õppetunnid"


Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Margus Müür 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}