"Hallo, Kosmos!" 177: Krista Citra Joonas Indiast, raagadest ja meister Hariprasad Chaurasiast

Sel pühapäeval, 18. mail kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks muusik KRISTA CITRA JOONAS.

Tartus sündinud Krista Citra Joonas õppis saksofoni kõigepealt Tartu H. Elleri nimelises Muusikakoolis, seejärel Tallinna G. Otsa nimelises Muusikakoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, mil õppis ka aasta vahetusüliõpilasena Šveitsi muusikakoolis Musikhochschule Zürich. 2000. aastal vahetas ta pilli ja hakkas iseseisvalt õppima bansurit, mis on India klassikaline flööt ning suundus seejärel Šveitsi kooli Ali Akbar College of Music. Alates 2005. aastast on ta Pandit Hariprasad Chaurasia meistriklassi õpilane, aastal 2007 oli ta ka külalisõpilane Roterdami konservatooriumis Codrats. Ta on uurinud India veedasid ja elanud kolm aastat krishnaiitide templis. Praegu õpetab ta Vanalinna Muusikakoolis noortele saksofoni ja bansurit eraõpilastele Eestis, Šveitsis ja Indias.

Krista Citra Joonas on musitseerunud mitmete andekate artistidega, näiteks India meistrid Pt. Hariprasad Chaurasia ja Ustad Zakir Hussain, Eestist Tõnis Mägi, Siiri Sisask, Jaak Johanson. Ta on tegutsenud paljudes ansamblites, näiteks Kirtana Rasa, Ragatmika, Kokkukukkumine, Vind Project, Johanson ja Vennad, Wild Wind Big Band, Svarat, Too Saxy, Eesti Noorte Puhkpilliorkester; lisaks Šveitsi muusikakollektiivid Souldwards, Veda Lounge, Singing Buddhas, Goura-Prema Bhajan Band, Saxophone Quartet von Musikhochschule Zürich. Ta on andnud loenguid Tallinna Ülikoolis, osalenud etendustes ("Neli aastaaega", "Palju kära ei millestki", "Neli vaadet", "Zoo Bär") ja andnud rohkelt kontserte Eestis, Šveitsis, Indias, Saksamaal, Belgias, Prantsusmaal, Horvaatias.

Citra õpetaja on suurim India klassikalise muusika elav legend bambusflöödivirtuoos Pandit (sanskriti k. Teadja) Hariprasad Chaurasia. Pärast legendaarse Ravi Shankari lahkumist on ta ilmselt viimane sellise kategooria elav meister. Laupäeval, 24. mail kell 21 esineb India muusik number üks maailmas, Hariprasad Chaurasia Tallinnas, Estonia kontserdisaalis. Esitamisele tulevad raagad - India pärimuslik klassikaline muusika, mida on järjepidevalt õpetajalt õpilasele edasi antud aastatuhandeid. Teda saadavad Vijay Ghate tablal, Chaurasia õpilane Krista Citra Joonas bansuril ja Jaak Johanson tanpural.

Üks kuulaja võib võita pääsme kahele kontserdile – selleks osale MUUSIKAMÄNGUS Kosmonautide Klubi seinal facebookis!


Saates selgub:

Mis olendid on raagad?

Kuidas ära tunda oma Elu Kutse?

Milline on meistri ja õpilase suhe oriendis ja mille poolest erineb see läänemaailmas?

Millega on Guinessi rekordite raamatusse jõudnud Tallinnas esinev India klassikalise muusika suursaadik Hariprasad Chaurasia?

Milline on muusika metafüüsika ja mida tähendab see, et heli on jumal?


Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Margus Müür


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}