"Hallo, Kosmos!" 106: Alkeemia Akadeemia 1: Sõltuvustest vabanemine - Aigi Vahing, Ain Mäeots, Tommyboy

Sel pühapäeval, 18. novembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külalisteks Alkeemia Akadeemia esinejad AIGI VAHING, AIN MÄEOTS, TOMMYBOY.

Raadio 2 käis 31. oktoobril kinos Sõprus eluülikooli täiendõpet pakkuva sündmustesarja Alkeemia Akadeemia avaloengul, kus teemaks oli sõltuvustest vabanemine

Aigi Vahing, Ain Mäeots ja Tommyboy on olnud sõltlased, kellele on saanud osaks sellest põrgust välja ronida ning jagasid osalejatega isiklikku praktilist kogemust sõltuvuse haardesse sattumise ning sellest välja tulemise võtteid. Sõltuvused oma erinevates vormides on tänapäeval üks suuremaid probleeme, mis ulatuvad väga laiadesse elusfääridesse: lisaks alkoholi, tubaka, narkootikumide ja hasartmängude sõltuvustele on laialt levinud ka seksuaalne sõltuvus, suhkru- ja söögisõltuvus, emotsionaalne ja kaassõltuvus, teleri-, interneti- ja arvutisõltuvus, töönarkomaania, võimu-, raha-, glamuuri-, tunnustuse ja paljude muude sõltuvuste vormid. Harjumus muutub sõltuvuseks siis, kui see on võtnud üle inimese elu juhtimise.

Aigi Vahing oli pikalt sõltlane ehk teostas põrgu-uuringut, nagu ta seda perioodi ise nimetab. Täna on ta probleemi tuumani ulatuval vabanemise teel: "Leidsin sõltuvuse alt müriaadi kontseptsioone ja emotsioone, mis minu elu juhtisid. Isegi kui sõltuvusest paranemise programmis end toestuse abil kaineks sain, ei lubatud seal täit tervenemist, nagu näen, just tänu noile juhtivatele emotsioonidele ja kontseptsioonidele, mis kusagile ei kadunud. Olen aga tänaseks asunud teele, tänu millele vabanen nii neist sõltuvusele sundivatest impulssidest kui ka kainena hoidmise toest. See on iseseisvumise tee ja kättesaadav kõigile, kel on siiras soov vabaneda." Teeline Aigi Vahing on sõltuvustest paranema asumise protsessist kirjutanud autobiograafilise romaani "Valik", ta on MTÜ Lilleoru liige, juhendab väetantsu ja tal on hetkel kirjutamisel uus ilukirjanduslik teos.

Kasiinosõltlastest jutustava mängufilmi "Deemonid" stsenaristid on Ain Mäeots ja Toomas "Tommyboy" Tilk, kel mõlemal seljataga karm kogemus mängupõrgu sõltuvusega. Lavastaja ja filmimeister Ain Mäeots vaevles selle deemoni käes mitu aastat: "Mängusõltuvus koosneb eelkõige ainult valedest – kõigepealt iseendale ja läbi selle ka teistele. Minu kogemus oli põrgulik, aga sellest on võimalik eluga välja tulla ja paraneda." 

Talle sekundeeris poeet ja muusik Toomas "Tommyboy" Tilk, kes elas mängupõrgulise elu terve dekaadi. "Ühel hetkel saab valetamiste ja jamade kollaps su lihtsalt kätte ning sa saad aru, et sellisel viisil lihtsalt pole võimalik võita," kirjeldab karmi eluperioodi kulminatsiooni Tommyboy, kes esitas Alkeemia Akadeemia avanguks ka oma temaatilist luulet.

Vaata Alkemia Akadeemia kodulehte 


Nüüd kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee


Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" enesearengu portaalis Alkeemia.ee  

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Margus Müür ja Monika Tamm

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}