"Hallo, Kosmos!" 187: Herbaatikapäeval taimemaagiast: Irje Karjus, Mikk Sarv, Kristel Vilbaste, Eva Loks

Sel pühapäeval, 24. augustil kell 14 kõlab saates "Hallo, Kosmos!"  Alkeemia Akadeemia salvestus Herbaatikapäevalt, kus kõnelesid IRJE KARJUS, MIKK SARV, KRISTEL VILBASTE, EVA LOKS.

16. augustil toimus Luunja roosiaias esimene Herbaatikapäev, kus oli kavas ka Alkeemia Akadeemia XI ja R2 saate "Hallo, Kosmos!"  avalik salvestus.

 Vestlusringis teemal "Taimemaagia" osalesid:

Metsamoor IRJE KARJUS on viimased kakskümmend aastat taimede energiat, olemust ja mõju uurinud. Tema põhimõteteks on, et taim on vaimne olend ja elada tuleks näoga looduse poole. Metsamoor meisterdab ise taimedest kõikvõimalikku – erinevaid maiusi, lillevett ja tinktuure, ürdisalve ja ravimteesid, tal on ka toredad taimekaardid, mille abil läbi taimemaailma oma alateadvusega kontakti saada. Oma teadmisi jagab ta erinevates laagrites ning ta on herbaatikute kooli looja ja üks õpetajatest, Herbaatikapäeva ellukutsuja.

MIKK SARV on väga mitmekülgne inimene: regilaulik ja rahvaluuleteadlane, kes on pikalt saamide kultuuri uurinud, maaelu aktivist ja loodusemees, kes propageerib õues õppimist ja tegeleb aimelise šamaaniteraapiaga. Ta kuulub arvukatesse seltsidesse, alates Looduskaitse Seltsist kuni Vabahariduse Õpetajate Seltsi ja Eesti-Saami Ühenduseni, mille asutajaliige ta on. Nelikümmend aastat tagasi asutas ta koos kaaslastega regilauluansambli Hellero ja on loonud muusikat mitmetele Rein Marani loodusfilmidele.

KRISTEL VILBASTE on loodusajakirjanik ja loodusraamatute autor, kes lõpetas Tartu Ülikooli bioloog-geneetikuna. Ta on töötanud ajakirja Eesti Loodus zooloogiatoimetajana, seejärel oli loodusuudiste agentuuri Roheline Värav (www.greengate.ee) asutaja ja toimetaja. Koos abikaasa Mikk Sarvega on ta propageerinud õuesõpet, millest valmis ka 32-osaline ETV saatesari. Viimati ilmus tema sulest populaarne raamat "Eesti allikad".

EVA LOKS on värskelt herbaatikute koolituse lõpetanu, keda köidab taimetarkus eriti just loomadega tegelemise vaatenurgast: kuidas ja milliste ravimtaimedega aidata terveneda inimese lemmikutel. Eva Loks õppis Tartu Tervishoiu kõrgkoolis ämmaemandaks ning töötab Tartu Ülikooli Kliinikumis anesteesiaõena.

Kuula varasemaid vestlusringe:

Alkeemia Akadeemia I – Sõltuvustest vabanemine – Aigi Vahing, Ain Mäeots, Tommyboy

Alkeemia Akadeemia II – Maailmalõpu eelõhtul – 2012 fenomen – Igor Volke, Einar Laigna, Mai-Agate Väljataga, Andres Juur

Alkeemia Akadeemia III – Õnnelike suhete saladus – Tiina Tiitus, Martin Kruusvall

Alkeemia Akadeemia IV – Tervis: Kevadväsimusest välja! - Mercedes Merimaa, Kristjan Puusild, Aleksandr Dreljov

Alkeemia Akadeemia V – Nõiakunst tänapäeval – Thule Lee

Alkeemia Akadeemia VI - Toit & tervis - Adik Levin, Natalia Trofimova, Sille Poola

Alkeemia Akadeemia VII - Hingede rändamisest & teispoolsuse võimalikkusest - Eben Alexander (USA), Marina Paula Eberth, Jüri Raudsepp

Alkeemia Akadeemia VIII – Brandon Baysi Rännak

Alkeemia Akadeemia IX - Tänapäeva kunksmooride tervisetarkused - Mercedes Merimaa, Kaia-Kaire Hunt, Mari Metsallik 

Alkeemia Akadeemia X - Võilillefestival - Silva ja Kaido Soobik, Kaia-Kaire Hunt, Mercedes Merimaa


Alkeemia Akadeemia: http://alkeemia.ee/akadeemia


* * *

Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Andres Vago, Rauno Viltrop, Sirje Raud
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}