“Hallo, Kosmos!” 63: Interdistsiplinaarne mõtleja Alan N. Shapiro

Sel pühapäeval, 25. septembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" väliskülaliseks interdistsiplinaarne mõtleja ja Star Treki spetsialist ALAN N. SHAPIRO Ameerikast. 

Alan N. Shapiro on interdistsiplinaarne mõtleja, kes on õppinud teadustehnoloogiat Massachusettsi Tehnoloogiainstituudis (MIT) ning filosoofiat, ajalugu ja kirjandust Cornelli Ülikoolis. 

Ta on ühe tuntuma ulmekirjanduse uuringute teose ja futuristliku tehnoteaduse kontseptsiooni käsitleva raamatu "Star Trek: Technologies of Disappearance" ("Star Trek – kadumise tehnoloogiad") autor. Samuti on ta toimetanud ja tõlkinud Gianna Maria Gatti kunsti ja tehnoloogia suuruurimuse "The Technological Herbarium" ("Tehnoloogiline herbaarium"). 

Shapiro tegeleb ka tarkvara arendusprojektidega, nagu näiteks Computer Science 2.0 (Arvutiteadus 2.0) ja The Museum of the Future (Tulevikumuuseum). Ta kirjutab suurtest mõtlejatest, ulmest ja Star Trekist, robotitest ja androididest, virtuaalreaalsusest, meediateooriast ja paljust muust. 

Alan Shapiro esimes 13. septembril 2011 festivali Plektrum Mõttemasinal ja andis pika intervjuu saatele "Hallo, Kosmos!".

Pühapäeval kuuleb Raadio 2 eetrist tõlkega versiooni (tõlge Tiia Falk), internetist siitsamast Arhiivist saab kuulata täispikka inglise keelset intervjuud

Saates selgub: 

Miks on kõrgemate tsivilisatsioonide vaatevinklist planeet Maa elanikkond primitiivne

Milline on interdistsiplinaarne vaade tehnoloogia arendamisele? 

Kuidas võiksid toimuda ajarännud ja teleporteerumine

Millal on loota Star Treki tehnoloogiate realiseerumist? 

Kuidas võiksime suhtuda robotitesse

Kas Internetis toimuv on päris

Mida kujutab endast uus-eksistentsialism


Uuri ka Alan N. Shapiro kodulehte http://www.alan-shapiro.com/

Liitu kosmonautide klubiga!


Saatejuht Ingrid Peek, tõlk Tiia Falk, helirežissöörid Sirje Raud ja Margus MüürMuusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}