"Hallo, Kosmos!" 181: Alkeemia Akadeemia X Võilillefestivalil: Teemal "Mina olen" arutlevad Silva ja Kaido Soobik, Mercedes Merimaa, Kaia-Kaire Hunt

Sel pühapäeval, 15. juunil kell 14 kõlab saates "Hallo, Kosmos!"  kümnenda Alkeemia Akadeemia salvestus Võilillefestivalilt, kus vestlusringis osalesid MERCEDES MERIMAA, KAIA-KAIRE HUNT, SILVA & KAIDO SOOBIK.

17. mail toimus Pärnumaal Audru vallasKihlepa külas neljas Võilillefestival, kus toimus kümnes Alkeemia Akadeemia ja R2 saate"Hallo, Kosmos!" avalik salvestus. Vestlusringis, mille teemaks oli "Mina olen", osalesid Võilillefestivali korraldaja, taimetark ja õieterapeut Mercedes Merimaa, alkeemik ja tervisenõustaja Kaia-Kaire Hunt ning Tiibeti meditsiini praktikud Silva ja Kaido Soobik. 
Võilillefestival, kus toimuvad loengud ja õpitoad ning saab maitsta võilillest valmistatud hõrgutisi, on pühendatud võilillele ning toimub ajal, mil kogu Eestimaa on kaetud kollaste võililleväljadega.

SILVA SOOBIK on terapeut ja refleksoloog, kes oma töös lähtub peamiselt traditsioonilise Tiibeti meditsiini põhimõtetest ning manuaalteraapiate meetoditest, mida omas Prantusmaal ja Hipaanias Rahvusvahelises Tiibeti Meditsiini Akadeemias (International Academy for Traditonal Tibetan Medicine, IATTM) arsti erialal, õpetaja dr. Nida Chenagtsangi käe all. Lisaks baasõpingutele läbis ta samas koolis uneanalüüsi, mantraravi, geomantia (sa Che) kursused, mis on arvestatavaks osaks Tiibeti pärimusmeditsiini meistrite tegevuses. Refleksoloogia vallas olen diplomeeritud Soome Medika Nova Oy loodusteraapia kooli poolt ning on riiklikult atesteeritud ja liidu Eesti Refleksoloogid liige.

KAIDO SOOBIK omandas paralleelselt igapäevase tööga oma teraapiakeskuses hariduse Itaalias ja Prantsusmaal Tiibeti traditsioonilise meditsiini arsti erialal. Varem on ta Rahvusvahelises Traditsioonilise Tiibeti Meditsiini Akadeemias (IATTM) Dr. Nida Chenagtsang’i käe all õppinud Tiibeti Ku Nje massaaži eriala, unenäo analüüsi ja mantraravi. Ta nõustab ka Tiibeti geomantia (Sa Che, mis Hiina kultuuris on tuntud Feng Shui nime all) valdkonnas, sest inimese elukeskkonna korraldusel on väga suur mõju ka tema tervisele. Kaido Soobiku terapeuditee sai alguse Tallinnas Grossi spordimassaaži koolis, peale praktikat alustas ta 2005. aastal paralleelselt tegevusele Tallinnas ka massaažikeskuse Soonetasuja rajamist Pärnusse, viimasest kasvas välja praegu tegutsev Tiibeti Meditsiini Keskus Men Ling.

Silva ja Kaido Soobiku terapeutide igapäevaelu lahutamatuks osaks on vaimsed praktikad Yuthok Ningdik, Mahamudra, Phowa.

Pärnumaal soode ja rabade keskel elava MERCEDES MERIMAA suurim armastus on taimemaailm: ravimtaimed, õieteraapia, mahepõllumajandus. Taimetarkust õppis ta lisaks ka Euroopa alternatiivteaduste keskuses Inglismaal Emersoni kolledžis. Tänu temale jõudis Eestisse Bachi õieteraapia.

Kuula saadet Mercedes Merimaaga (10.06.2012)

Hundiallika perenaine KAIA-KAIRE HUNT on täiesti tavaline tänapäeva Kunksmoorterapeut, koolitaja, alkeemik ja eestvedaja. Umbes seitse aastat tagasi hakkas loodus teda kutsuma ja rääkima, maailma asjad hakkasid aina enam korda minema ja tema koju ilmus nõiaköök, kus valmib jõudumööda haavaparandust nii üksikisikutele, gruppidele, kui laiemalt kõigile olendeile.

Kuula saadet Kaia-Kaire Hundiga (8.08.2010)

  

Saates selgub:

Mille poolest on võilill eriti väekas?

Kus ja mis ja kes on inimese Mina?

Kuidas tajuda oma sisemist tarkust ning näha teises inimeses enda õpetajat?

Kuidas argielu enda vaimset arengut teenima panna?

Kust kulgevad ego piirid?


Kuula Mercedes Merimaad ja Kaia-Kaire Hunti kunksmooride akadeemias (4.05.2014)

Saatekülaliste ühist tarkust leiad teosest "Tänapäeva kunksmoori koduapteek", mille võid võita siin asuvast RAAMATUMÄNGUST!

 

Kuula varasemaid vestlusringe:

Alkeemia Akadeemia I – Sõltuvustest vabanemine – Aigi Vahing, Ain Mäeots, Tommyboy

Alkeemia Akadeemia II – Maailmalõpu eelõhtul – 2012 fenomen – Igor Volke, Einar Laigna, Mai-Agate Väljataga, Andres Juur

Alkeemia Akadeemia III – Õnnelike suhete saladus – Tiina Tiitus, Martin Kruusvall

Alkeemia Akadeemia IV – Tervis: Kevadväsimusest välja! - Mercedes Merimaa, Kristjan Puusild, Aleksandr Dreljov

Alkeemia Akadeemia V – Nõiakunst tänapäeval – Thule Lee

Alkeemia Akadeemia VI - Toit & tervis - Adik Levin, Natalia Trofimova, Sille Poola

Alkeemia Akadeemia VII - Hingede rändamisest & teispoolsuse võimalikkusest - Eben Alexander (USA), Marina Paula Eberth, Jüri Raudsepp

Alkeemia Akadeemia VIII – Brandon Baysi Rännak

Alkeemia Akadeemia IX - Tänapäeva kunksmooride tervisetarkused - Mercedes Merimaa, Kaia-Kaire Hunt, Mari Metsallik 


Alkeemia Akadeemia: http://alkeemia.ee/akadeemia


* * *

Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}