"Hallo, Kosmos!" 147: Jüssi, Turovski, Vseviovi elulised õppetunnid ja lõbusad lollused

Sel pühapäeval, 6. oktoobril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külalisteks loodusemees FRED JÜSSI, zoosemiootik ALEKSEI TUROVSKI, ajaloolane DAVID VSEVIOV.

Tallinna Tudengipäevade 2013 raames toimus kinos Sõprus meeleolukas vestlusring teemal "Elulised õppetunnid", kus vanameistrid vaatasid tagasi eluteele ja jagasid kuulajatega lahedaid lugusid oma noorpõlvest.

VAATA VIDEOT SÜNDMUSEST!

FRED JÜSSI on armastatud loodusemees, keda on nimetatud ka eestlaste südametunnistuseks ja hinge hoidjaks. Oma lugude, loodusfotode, raamatute, Eesti Raadio ülipopulaarsete saatesarjadega "Linnuaabits" ja "Looduse aabits" on ta kasvatanud meie loodusearmastust. Aastal 2010 toimunud projektis vabavalitsus.ee tõdeti tema kohta: "Ta on kõige targem mees Eestis, kas pole nii?" 

Kuula varasemaid saateid Fred Jüssiga SIIT ja SIIT

ALEKSEI TUROVSKI on armastatud zoosemiootik ja jutuvestja, kellel on võrratu võime rääkida loomariigi imelisusest ja põnevusest ülimalt kaasahaaravalt. Hinnatud loodusteadlane töötab alates 1972. aastast Tallinna Loomaaias ning on välja andnud arvukalt raamatuid loomadest, mis aitavad inimeseloomal oma kaaskondlasi siin planeedil paremini mõista.

DAVID VSEVIOV on armastatud ajaloolane, Eesti Kunstiakadeemia professor ja ühiskonnategelane, kelle esinemised ja sõnavõtud on alati huvitavad ja harivad. Tema legendaarne saade "Müstiline Venemaa" on korduvalt valitud Vikerraadio kuulajate lemmikssaateks. Aastal 2010 pälvis Vseviov ka Postimehe aasta arvamusliidri tiitli.


Saates selgub:

Kuidas võib inimese elu muuta päikese käes peesitav sitasitikas?

Mida võib endaga kaasa tuua kapsasupi peale kihla vedamine?

Millal algab lapse kasvatamine?

Milliseid trikke ja koerustükke tegid vanameistrid oma ülikooliajal?


* * *


Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Kaspar Karner, Sirje Raud, Monika Tamm, Margus MüürMuusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}