"Hallo, Kosmos!" 66: Seedritega feng shuist

Sel pühapäeval, 16. oktoobril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külalisteks Eesti oma feng shui eksperdid SIRET ja JANNO SEEDER.

Siret ja Janno Seeder on viimased tosin aastat tegelenud energia tasakaalustamise ehk harmoonia loomise õpetusega feng shui. Alates 2005. aastast teevad nad koostööd Tartu Rahvaülikooliga, 2008. aastast Tallinna Rahvaülikooliga ning juba mitmendat aastat õpetavad nad feng shui'd ruumikujunduses Mainori Kõrgkooli Disainiinstituudi juures. Lisaks energeetilised ekskursioonid, suvelaagrid, koolitused ja vestlusõhtud. 2008. aastal ilmus Seedritelt menukas raamat "Eesti oma feng shui", sellele on järgnenud veel terve ports teoseid sarjast "Feng shui ja bagua".

Aastatuhandeid vana harmooniaõpetus ehk feng shui (otsetõlkes tuul ja vesi) on üks kaheksast hiina meditsiini harust. Iidse ruumikorraldusmeetodi abil õpib inimene tundma teda ümbirtsevaid ja tema sees toimivaid energiaid, mille praktilise kasutamise kaudu on võimalik luua endale soovitud elutee – tao. Feng shui eeldab, et harmoonia võti on loomuliku tasakaalu hoidmine igapäevases elus ja tegutseb eluenergia ehk chi sujuva korraldamisega, lähtudes yin ja yang ehk nais- ja meespooluse printsiipidest, viiest põhielemendist – vesi, tuli, puu, maa, metall – ning võtme, kuidas ja millal ruumi mingit osa appi võtta, annab Bagua 8-tsooni teooria.

Mis on feng shui filosoofia?

Kuidas tasakaalustada yin ja yang energiaid?

Tuli, maa, metall, vesi, puu – milline element oled sina?

Mis toimub kaheksas baguas ehk tsoonis?

Kuidas feng shui abil jõukust edendada ja armastust ligi tõmmata?


Siret ja Janno Seeder internetis: www.seeder.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Margus Müür 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}