"Hallo, Kosmos!" 70: Einar Laigna kosmilisest dimensioonist

Sel pühapäeval, 13. novembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks kolonelleitnant, teoloog, ajaloofilosoof ja mõõgameister EINAR LAIGNA.

Einar Laigna on lõpetanud Tallinna Polütehnikumi metallitöölise erialal, töötas ka tööõpetuse õpetajana ja luges töö kõrvalt teoloogilist ja filosoofilist kirjandust. Peale seda astus ta Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Usuteaduse Instituuti, teenis Varbla, Karuse, Margareeta, Hanila Pauluse, Märjamaa Maarja, Ambla Maarja ja Aegviidu Aleksandri kogudustes.

Seejärel õppis Laigna katoliku kiriku põrandaaluses vaimulikus seminaris, 1980. aastal pühitseti ta katoliku kiriku idariituse preestriks ja oli viis aastat misjonär Armeenias. 1992. aastal õppis Einar Laigna Vatikanis. Ta on uurinud hilist Rooma impeeriumi, keskaja kultuuri ja kirikuajalugu ning lugenud loenguid Tallinna Ülikoolis, EBSis ja Tallinna Mustpeade majas. Ta on keskaja uurimise ühingu Studium Medievale asutaja ning Akadeemilise Sõjaajaloo Seltsi ja Dominiiklaste III Ordu liige.

Einar Laignal on ka muljetavaldav sõjaväeline karjäär: algul töötas ta Kaitseliidus, hiljem Kaitsejõudude peastaabis, olles selle tagalaülem, juhataja nõunik ja peainspektor, ta on olnud ka Peastaabi Ohvitseridekogu ja Eesti Reservohvitseride Kogu esimees. Erru läks ta tegevteenistusest kolonelleitnandi auastmes. Kümme aastat teenistust Eesti kaitsejõududes on Laignale toonud kümme militaar-aumärki, neile lisanduvad kolm aumärki tsiviilteenete eest.

Noorena tegeles Laigna aktiivselt kulturismiga ja treenis ühe esimesena süstemaatiliselt välismaiste treeningmeetodite järgi. Ta on mõõgameister, meisterdades neid oma sepikojas Pääskülas. Temalt on ilmunud luulekogu "Öö laulud. Luuletusi aastaist 1964-1972" ja nime all Einar Laigna-Mühlenbach luulekogu "Imede aed".

Saates selgub:

Milline on kosmiline dimensioon inimese elus?

Kust ja kuidas saab hingeõnnistust?

Milline on igavik?

Mida sümboliseerib mõõk?

Mis on kultuuri sünni aluseks?

Mida arvata Vatikani väljaütlemistest maavälise mõistusliku elu teemadel?


Kosmonautide Klubi Facebookis

Hallo, Kosmos! uues portaalis Alkeemia.ee


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Margus Müür ja Monika Tamm 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}