"Hallo, Kosmos!" 113: Rännakud Tom Valsbergi maailmades

Sel pühapäeval, 20. jaanuaril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külaliseks muusik ja laulukirjutaja ning maailmarändur TOM VALSBERG.

Tallinna Ülikoolis reklaami ja imagoloogiat õppinud Tom Valsberg töötas peale lõpetamist reklaamiagentuurides Division, TBWA ja Imagine. Ta võitis kahel korral Kuldmuna Noortekonkursi peaauhinna, lisaks mitmeid hõbe- ja pronksmune, ka sotsiaalmuna ning käis kaks korda Cannes reklaamifestivalil Eestit esindamas. Tom Valsberg oli ka telesarja "Baar" esimese hooaja (2004) loovjuht. Seejärel jättis ta reklaamimaailma ning toimetas aastatel 2003-2010 ettevõtmises Tallinn Traveller Info, korraldas esimesena turistidele pealinnas alternatiivekskursioone ning pidas samal ajal ka hostelit Euphoria. Aastal 2010 asutas ta hipipoe Baraka. Parasjagu on tal käsil Avatud Unistuste Keskuse loomine, mis ühendaks endas toortoidu söögikoha, mahekaupmehi, loomingulisi tegevusi jms.

Tom Valsbergi peamine tegevusala on muusika. Esimesed avalikud etteasted tegi ta aastal 2002 ansamblis Somnambuul. Kaks aastat hiljem sündis populaarne vokaal-akustiline etno-pop-jazzilik bänd Indigolapsed – "selline bänd, kus suurte inimeste sees on ärkvel väikesed lapsed". 2010 sündis haldjafolki viljelev Tane Mahuta (maoori keeles elupuu), mis esitab skandinaavia ja keldi väelaule, vihmametsade hingerännakute laule, india badžaane, aafrika pärimuslikke kaanoneid, millest enamus on sadu aastaid vanad. Tom Valsbergi viimane bänd on mullu loodud Manki Maind, mis teeb diibi sõnumiga vaimset popmuusikat. Manki Maind on budistidelt pärit termin, millega tähistakakse häält, kes räägib meie peas ja takistab meid täiel rinnal elamast. Lisaks muusikale on tema suureks kireks reisimine: maailmarännakud on viinud teda lisaks Euroopale ka Indiasse, Taisse, Indoneesiasse, Türki, Marokosse, Ameerikasse, Austraaliasse, Uus-Meremaale ja mujalegi. 2012. aastal ilmus Tom Valsbergil esineme raamat "Kuidas rännata ilma hirmuta".


Saates selgub:

Mis on hirm ja kuidas sellega ümber käia?

Kuidas unenägudes teadlik olla ja oma unesid suunata?

Millised on hingerännakud sisemaailma, ego tapmiseks ja teekond jumala juurde?

Mida teha planeedil valitseva globaalse vastutustundetusega?

Kas ja kuidas on võimalik maailma paremaks muuta?

 

Vaata Tom Valsbergi kodulehekülge www.tomvalsberg.com ja uuri lähemalt tema bändide kohta: www.indigolapsed.ee,  www.tanemahuta.eewww.mankimaind.ee

Uuri Väelaulude kontsertrännaku kohta reedel, 25. jaanuaril kell 20 Tallinnas, Hopneri majas

Võida pilet kontserdile + raamat "Kuidas rännata ilma hirmuta" - selleks osale mängus SIIN

*

Nüüd kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud ja Monika Tamm 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}