"Hallo, Kosmos!" 202: Saale Kareda ühiskonna transformatsiooniprotsessidest

Sel pühapäeval, 7. detsembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks muusikateadlane, esseist ja ühiskonna transformatsiooniprotsesside uurija Saale Kareda.

Saale Kareda lõpetas muusikateooria erialal 1986 kiitusega Tallinna Muusikakeskkooli ja muusikateaduse erialal 1998 cum laude Eesti Muusikaakadeemia. Seejärel täiendas ta end DAADi stipendiumiga Berliini Tehnikaülikooli ajaloo- ja kommunikatsiooniteaduste osakonna muusikateaduse instituudis, siis Herder-Preis-stipendiumiga Viini ülikooli muusikateaduse instituudis. Viini ülikoolis kirjutas doktoritööd Arvo Pärdi tintinnabuli-stiili teemal, aga doktorantuur on lõpetamata. Lisaks on ta end täiendanud Bremeni Goethe Instituudis ja Viini Muusikaülikooli rahvusvahelises Harmonik-Zentrum’is.

Aastatel 1993-1999 oli Saale Kareda ajakirja Teater.Muusika.Kino muusikatoimetaja, aastatel 2001-2007 töötas ta Viinis muusikakirjastuse Universal Editionmuusikateadusliku konsultandina ning ajavahemikus 2005-2012 Viini Eesti Suursaatkonna kultuurireferendina, korraldades ja koordineerides Eesti kultuuri üritusi (festivale, kontserte, näitusi, kirjandusõhtuid, sümpoosione jm) Austrias, Šveitsis ja Slovakkias. Ta on tegutsenud pikalt muusikakriitiku ja -esseistina meedias meil ja mujal (Sirp, Teater.Muusika.Kino, Muusika, Eesti Ekspress, Kuku, Klassikaraadio jpt) ning avaldanud muusikateaduslikke artikleid ja pidanud loenguid Arvo Pärdi muusikast Eestis, Leedus, Saksamaal, Austrias, Hispaanias ja Inglismaal, teinud kaastööd Ö1-le (ORFi klassikaraadio). Tänasel päeval loeb ta heliesteetika loenguid Tallinna Ülikoolis, teeb kaastööd Klassikaraadiole, kirjutab ja tõlgib.

Saale Kareda on sillaehitaja metafüüsilise ja akadeemilise maailma vahel, kes juba aastaid uurib ühiskonna transformatsiooniprotsesse. Ta on õppinud ka reikit, kristalliteraapiat, kanaldamist ja energeetilist tervendamist, kvanttervendust ja muid energiatöö tehnikaid.


Saates selgub:

Kuidas kutsuda esile kollektiivne teadvuse nihe?

Mis on OPPT ehk One People's Public Trust ja kuidas murda välja võlapõhisest majandusmustrist?

Miks on erakondlik süsteem loojunud süsteem?

Millised mängud käivad multidimensionaalses reaalsuses ja mida arvavad asjast meie kosmilised kolleegid?


Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Margus Müür ja Monika Tamm


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}