"Hallo, Kosmos!" 194: Marika Blossfeldt looduslikust ja tervislikust toitumisest

Sel pühapäeval, 12. oktoobril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külaliseks tervisenõustaja, koreograaf ja kundalini jooga õpetaja MARIKA BLOSSFELDT.

Marika Blossfeldt on küll sündinud Tallinnas, aga tema pere kolis Lääne-Saksamaale, Düsseldorfi lähedale kui ta oli pooleteist aastane. Noorukina asus ta tegelema kunstiga, õppis aastakese Rootsis Boråsi Tekstiiliinstituudis disaini, seejärel Berliini Kunstiülikoolis maalikunsti. Samal ajal avastas ta endas kaasaegse lavatantsu kire ning 1980. aastal kolis ta New Yorki, kus tegeles moderntantsu, koreograafia ja lavastamisega. Tema tuntumad projektid on "It's Not the Hat – It's the Hair!" (1983), "Kaleva" (1988), "Emapõlv"(1992), "Bird Woman Spirit" (1995) ja paljud teised etendused. Oma multimeedia tantsuetendustega on ta pälvinud tunnustust ja tuuritanud Põhja- ja Lõuna-Ameerikas, Aasias, Austraalias ja Euroopas. Aastatel 1994-1997 oli ta New Yorgi eesti päevade peakorraldaja ning 1996. aastal korraldas ta New Yorgi La Mama teatris Eesti kultuurifestivali.

1994. aastal õppis Marika Blossfeldt New Yorgis kundalini jooga õpetajaks, millega tegeleb tänaseni ja mida on õpetanud Eestis, Leedus ja Ameerikas. Aastal 1995 ostis ta Läänemaal asuva Polli talu ja lõi MTÜ Polli Talu Loominguline Keskus, kus organiseerib rahvusvahelisi seminare ja festivale, koolitusi ja ritriite. Suviti elabki Marika Blossfeldt enamasti Eestis, talviti koos oma abikaasa Armando Rose'ga varem New Yorgis, nüüd Beaconis. Ta on õppinud ka reikit ning holistilist tervisenõustamist. Viimasel kümnendil on ta rohkem teatud oma toitumisnõuannete poolest: ta soovitab looduslikku ja teadlikku toitumist ning on sel teemal kirjutanud ka kaks raamatut: "Looduslik toit. Täisväärtuslik elu" (2009) ja "Looduslik toit. Ehe ja tervendav" (2014) - viimase teose (koos autoripoolse pühendusega) võitmiseks osale raamatumängus.


Saates selgub:

Mis on tervisliku toitumise juures kõige olulisem?

Mida tähendab terviktoit?

Miks on valge ja rafineeritud suhkur ja jahu "saatanast"?

Millises rütmis käib tasakaalus toitumine?

Mil moel mõjub inimesele kundalini jooga?


Vaata ka Marika Blossfeldti kodulehte ja facebooki lehte ning Polli talu kodulehte ja facebooki lehte.


Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud ja Margus MüürMuusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}