"Hallo, Kosmos!" 25: Parapsühholoogia

Sel pühapäeval, 28. novembril kell 14 astub saade "Hallo, Kosmos!" parapsühholoog ILMAR SOOMERE kabinetti ja uurib, mida ta uurib.

Tartu Ülikooli arstiteaduskonna lõpetanud ja Jämejala psühhoneuroloogia haiglas psühhiaatriana töötanud Soomere on parapsühholoogiat süstemaatiliselt uurinud juba 1963. aastast. Ta on kirjutanud kümmekond raamatut, näiteks "UFO-kontaktid ja usk", "800 parajuhtumit Eestis", "Tähendusunenäod, ended ja prohvetlus", "Unenägude sümboolika“, „Karma ja taassünd“, "Teateid bardo eeskojast", "Väike eesti seksiraamat", "Vaimuelust Eestis", lisaks neurokirurgia- ja meditsiiniajalooalaseid raamatuid, arvukalt artikleid ning tõlkinud Holger Kersteni raamatu "Jeesus elas Indias". 

Parapsühholooga on konventsionaalse psühholoogia piiride taha jääv uurimisvaldkond, mis hõlmab paranormaalseid nähtusi ehk siis kõike seda, mis näib olevat vastuolus füüsikaseaduste ja üldtunnustatud teadusliku maailmapildiga.

Saates selgub:
Millised on parapsühholoogia valdkonnad?
Mida arvata teleportatsioonist ja déjà vu’st?
Kas ja kuidas saab unenägusid seletada?
Milline on tulnukate roll inimkonna ajaloos?

Kui teil on olnud paranormaalseid kogemusi, mida ei pelga jagada, siis võite saata neid uurimiseks (mitte midagi ilma kirjutaja loata loomulikult ei avaldata): 

Ilmar Soomere
Loode 17
Viljandi  71015

Kosmonautide virtuaalpesa www.facebook.com/hallokosmos

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Margus Müür ja Sirje Raud
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}