"Hallo, Kosmos!" 96: Karoli Hindriks & Allan Martinson - digitaalne elu

Sel pühapäeval, 9. septembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külalisteks meediaettevõtja ja leiutaja KAROLI HINDRIKS ja tehnoloogiaettevõtja ALLAN MARTINSON.

Karoli Hindriks alustas ettevõtlusega noorelt: juba 16. aastaselt pälvis ta Eesti noorima leiutaja tiitli kui mõtles välja ja tõi oma õpilasfirmaga turule pehmed helkurid, mis on nüüdseks levinud üle kogu Põhja-Euroopa. Kahel korral on teda esitatud maineka auhinna Europe’s Young Entrepreneur award kandidaadiks ("Business Week" in 2007, Junior Achievement Young Enterprise in 2008). Ta on tegev olnud ka poliitikas: aastatel 2002-2007 Pärnu Linnavolikogu liikmena ning 2009. aastal kandideeris Hindriks IRLi esindajana Europarlamenti. Aastal 2010 oli Karoli üks sajast väljavalitust maailmas, kes said isikliku kutse osalema suursündmusel tulevikukonverentsil "Leaders of Tomorrow" St. Gallen Symposiumil, mis toimus St Gallenis, Šveitsis. 2006-2009. aastal toimetas Karoli algul turundusjuhina ja seejärel direktorina telekanalis MTV Eesti, peale seda võttis ta ette Fox Internationali telekanalite turuletuleku ja arenduse Balti regioonis, kus toimetab pealikuna tänaseni. Sel suvel õppis stipendiumi pälvinud Karoli Hindriks mainekas tulevikutehnoloogiatele pühendunud NASA suveülikoolis Singularity University, mille üks asutajatest ja lektoritest on visionäär ja futurist Ray Kurzweil.

Sariettevõtja Allan Martinson on tuntud tehnoloogiaspetsialist ja –investor, kelle tegevusvaldkonda kuuluvad internet ja uus meedia, IT-teenused, tarkvaralahendused ja mobiiliaplikatsioonid, telekomi teenused ja palju muud. Oma ettevõtja teed alustas Martinson tänaseni edukalt toimiva Baltikumi suurima uudisteagentuuri  BNS (Baltic News Service) asutajana. Lisaks oli üks uudisteportaali Delfi asutajatest ning tema osalusel on sündinud tutvumisportaalid Rate suhtlusportaalid ja Flirtic ning päevapakkumiste portaal Cherry.ee.  Martinsoni panusel on kasvanud mitmed kõrgtehnoloogia edulood Baltikumis, näiteks MicroLink (suurim IT & tehnoloogia firma Baltikumis)ja Saf Tehnika (digital microwave radiolinks), lisaks tegeleb tema firma MTVP tehnoloogiainvesteeringutega kogu Baltikumis, Soomes, Venemaal, Ukrainas ja Ameerika Ühendriikides.

Tänavu suvel abiellunud Karoli Hindriks ja Allan Martinson toimetavad mõlemad ka uute põnevate startup projektidega tehnoloogiliste lahenduste katsetamise ja käivitamisega, sealhulgas nii meedia Newspin.co kui ka elu salvestamise valdkonnas Eyevid.me


Saates selgub:

Mida kujutab endast quantified self ehk enesemõõtmine ja life-logging ehk elusalvestamine ehk digitaalse mina jäädvustamine?

Kuidas elab homo virtualis ehk virtuaalinimene ja mida põnevat toimub küberruumis?

Mida õpitakse Silicon Valleys asuvas Singularity Universitys?

Millised on tehnoloogilised tulevikutrendid?

 

Loe Karoli Hindriksi blogi 

Jälgi Karolit ja Allanit twitteris

  

Nüüd kogu Kosmos ühes kohas! Avanes http://hallokosmos.ee

 

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" enesearengu portaalis Alkeemia.ee

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm, Margus Müür ja Rauno Viltrop
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}