"Hallo, Kosmos!" 38: Tarmo ja Toomas Urbiga indiaanlastest

Sel pühapäeval, 27. veebruaril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külalisteks on indiaanikultuuri maaletoojad vennad TARMO ja TOOMAS URB.

Vennad Urbid on juba ammusest ajast indiaanirahvaga südamlikus läbisaamises ning alates 1996ndast aastast on mitmed indiaanlaste kultuuri kandjad oma maailmanägemust, mõtteviisi ja kombeid ka eestlastele tutvustamas käinud. Tarmo ja Toomas Urb on armastatud lauljad, kes on esinenud paljudes riikides üle kogu maailma. Toomas on näitleja, Tarmo ravija. Soome kirjaniku Harri Sirola romaan "Kaks linna" baseerub vendade Urbide värvikal ja seiklusrikkal elul.

Vendade Urbide poolt ellu kutsutud Indiaanilaagri eesmärk on luua kultuurisild, suurenda inimeste teadlikkust Eesti ja Ameerika põlisrahvaste tarkusest, kultuurist ja kogemustest, õpetada tolerantsust, oskust paremini tunnetada ümbritsevat keskkonda ja arendada harmoonilist elutunnetust.

Vendade kutsel on juba aastaid Eestis käinud medicine woman ja wisdom keeper Mona Polacca – indiaanlaste spirituaalne juht ja vaimne vanem Arizonast, kes on juba varasest east töötanud põlisrahvaste õiguste nimel ja tegutsenud aktiivselt mitmetes ÜRO Põlisrahvaste komiteedes. Mona kuulub tunnustatud ühendusse Rahvusvaheline 13 Põlisrahva Vanaema Nõukogu.


Saates selgub:

Mida räägib hopide prohvetlus?
Kuidas on võimalik naasta Maaema üska?
Milline on indiaani kirik ja sealne sakrament?
Kellel on indiaanikultuuris õigus tülid lõpetada?
Mida kujutab endast päikesetantsu tseremoonia?
Kellega kirjutad alla lepingu indiaanlastega koos piipu suitsetades?

Indiaanilaager 2011 toimub 7.-10. juulil Jumindal, uuri lähemalt SIIT!
 
Kosmonautide klubi Facebookis
www.facebook.com/hallokosmos

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Sirje RaudMuusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}