Hallo, Kosmos! 206: Roland Karlson kabalast

Sel pühapäeval, 11. jaanuaril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külaliseks muusik, programmeerija ja kabala praktiseerija ROLAND KARLSON.

Roland Karlson on lõpetanud Tallinna Sikupilli Gümnaasiumi, seejärel Eesti merekooli metroloogia erialal ja Tallinna majanduskooli tarkvaraarendus erialal. Oma igapäevast leiba teenib ta rahvusvahelises infotehnoloogiakompaniis CGI Group Inc programmeerijana. Muusikuna on ta väga huvitatud heliloomisest: vabal ajal ehitab ta süntesaatoreid ning koos sõber Mihkel Tombergiga on tal bänd Algorütmid, mis on alates 2006. aastast toimetanud alternatiivmuusikarindel ning esinenud mitmetel festivalidel, tänavu on loota ka bändi uut albumit.

Roland Karlson on viimased viis aastat pühendunud kabala uurimisele, õppimisele ja praktiseerimisele. Kabala (Kabbalah tähendab heebrea keeles "vastu võtma") on juuditraditsioonist pärit vaimse arengu metoodika, mis on mõeldud teadvuse dramaatiliseks transformeerumiseks. Kabala tegeleb inimeseks sündimise põhjuse, vaimsetesse maailmadesse jõudmise võimaluste ja loomise eesmärgiga ning aitab läbida teekonda Looja, igavikulisuse tunnetamiseni. Michael Laitman kirjutab oma raamatus "Kabala alused", et: "Kabala on inimese viie tajumisorgani eest varjatud teadus. See opereerib vaid vaimsete mõistetega, sellega, mis toimub Kõrgeimas Maailmas. Saades aru meie tõelisest elu mõttest, saavutab inimene täiuse, ääretu naudingu ja võimaluse siduda aja ja ruumi limiteeringuid, endiselt selles maailmas elades. 
Kabala seletamise ja õpetamise raskus seisneb tõsiasjas, et vaimsel maailmal pole meie maailmas täpset vastet." Sümbolistlikus keeles kirjutatud kabala materjal, näiteks peamine tähtteos Zohar (heebrea keeles "sära"), annab üldise valemi kogu maailmakõiksuse mõistmiseks.


 

Saates selgub:

Mis on kabala tuumolemus ja kuidas on kujunenud selle arengutee läbi ajaloo?

Mida kujutab endast kabala üks põhisümboleid elupuu?

Kes on kabalist ja milliseid toiminguid sisaldab kabala praktiseerija päev?

Milline on inimese ja looja suhe?

Mis on merkabah?

Kes on rav?

 

Vaata ka Eesti kabala kogukonna kodulehte: www.kabbalah.info/et/

 

Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  

 

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Margus Müür, Monika Tamm

 

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}