"Hallo, Kosmos!" 198: Lea Dali Lion jutustab oma müstilisest elust

Sel pühapäeval, 9. novembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külaliseks muusik LEA DALI LION.

Lea Dali Lion, sündinud Lea Teemets, endine Lea Liitmaa, on laulja, lugudekirjutaja, multiinstrumentalist ja muusikaõpetaja. Juba lapsest saadik on Lea teadnud, et temast saab muusik. Ta õppis Viimsi Keskkoolis, kus tema muusikaõpetajaks oli Aarne Saluveer ning seejärel Tallinna Muusikakeskkoolis viiuli erialal. Seejärel käis ta Eesti Muusikaakadeemias, kus õppis muusikaõpetajaks, tema erialaõpetajaks oli Venno Laul. Neljandal kursusel siirdus ta Georg Otsa Muusikakooli kontrabassi erialale. Lea mängib mitmeid pille: peamiselt klaverit ja viiulit, lisaks ka kitarri, akordionit, plokkflööti, kontrabassi, trompetit, klarnetit, basskitarri, šamaanitrummi. Laiema avalikkuse ette jõudis ta 1999. aastal ETV muusikasaates "Kaks takti ette", kus ta tuli viiendaks ning noppis ka publikupreemia ja eripreemia.

Aastatel 1999-2012 oli Lea Liitmaa ansambli Blacky solist, bändil ilmusid albumid "Blacky" (2000), "Kui me päikeseloojangut ootama peaks..." (2003, samal aastal valiti ta muide ka Kroonika Seksikaimaks), "See on me meeltele" (2006), "Blacky 10 live"(2009). Aastal 2007 ilmus Lea Liitmaa sooloplaat "Armastus". Ta on töötanud ka meedias: Eesti Televisiooni saadetes "7 vaprakest", "Laulukarussell", "7 vaprat" ning Raadio Eestis ja Raadio 2s. Lea toimetab ka loovustunni õpetajana Lasteekraani Laulustuudios, kus käivad ka tema tütred Jasmiin Dali ja Geiti Gerbera. Tema poeg Robi-Reeno mängib kitarri ja laulab.

Tänavu aprillis rääkis Lea ETV saates "Pealtnägija" esmakordselt oma võitlusest rinnavähiga. Maailma müstilisem pool on teda huvitanud ammu, aga eriti tugevalt on see teda köitnud viimasel kuuel aastal: ta käis Intuitiivteaduste Koolis, on õppinud reikit, kristalliteraapiat, qi-gongi, kasutab pendlit ja kristalle ning suhtleb inglitega. Tänavu 9. juunil allkirjastas siseminister Hanno Pevkur käskkirja, mille alusel on laulja Lea Liitmaa ametlik nimi edaspidi Lea Dali Lion: nimi tähendab kaht lõvi (Lea – lõvi ladina keeles, lion – lõvi inglise keeles), millele on lisatud tema vaimse õpetaja Dali nimi.


Saates selgub:

Mis on muusika oma olemuselt?

Millised oskused antakse inimesele haigusega kaasa?

Milline on fiktsioonmaailm ja milline see teine, pärismaailm?

Kuidas näha haiguse tuumpõhjusi?


Vaata Lea intervjuud ETV saates "Pealtnägija - osa 1 ja osa 2

Vaata Lea esinemisi Kanal 2 saates "Laula mu laulu"


* * *

Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Margus Müür, Sirje Raud, Monika Tamm


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}