"Hallo, Kosmos!" 192: Plektrum Festivali vestlusõhtu "Headus" – Sven Grünberg, Maarja Kangro, Rein Maran + Erki Kaikkoneni mõtisklus

Sel pühapäeval, 28. septembril kell 14 kõlab saates "Hallo, Kosmos!"  tänavu suvel Plektrum Festivalilt salvestatud juturing teemal "Headus",  kus osalesid SVEN GRÜNBERG, MAARJA KANGRO, REIN MARAN ning lisaks samateemaline mõtisklus elu-uurijalt ERKI KAIKKONEN.

29. augustil 2014 toimunud Plektrum Festivali vestlusõhtu – nagu ka kogu tänavuse festivali – teemaks oli headus. Sel teemal mõtisklesid helilooja ja budist Sven Grünberg, filmimeister ja loodusemees Rein Maran ning kirjanik, tõlkija ja kultuuriuuringute doktorant Maarja Kangro. Arutleti, kas headus on universaalne, on see vaid inimese kategooria, mis on hea eetika mõistes, mida tähendab hea loomariigis ja palju muud huvitavat.

Ilma suure filosoofiata või moraalikoodeksita vaatles Plektrum Festival sel aastal headusest kantud emotsiooni helis ja pildis. Kuuendat korda toimunud Plektrum on audiovisuaalne rännak, mis pöörab palju tähelepanu kogemusliku ruumi loomisele läbi muutuva manifesti, temaatika, kasutades sündmuste produktsioonides palju uue tehnoloogia võimalusi

Oma mõtteid teemal mis on headus ja miks selle poole püüelda, kuidas olla hea, mis on headuse allikas, ka heast ja kurjast jagab kuulajatega ka elukutseline elu-uurija ja muinasjutuvestja Erki Kaikkonen.

Kuula Erki Kaikkoneni ka saates "Hallo, Kosmos!" 17. novembril 2013 ja Viljandi Folgilt 23. augustil 2014 sündmuselt Välk salvestatud vestlusringis teemal  "Mäng". 

Kuula ka Sven Grünbergi saates "Hallo, Kosmos!" rääkimas budismist 30. jaanuaril 2011.


Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm, Margus Müür ja Sirje Raud 

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}