"Hallo, Kosmos!" 27: Jooga fenomen

Sel pühapäeval, 12. detsembril kell 14 on saatel "Hallo, Kosmos!" külas energeetilise jooga õpetaja PEETER LIIV, kes arutleb jooga olemuse ja fenomeni teemadel. 

Iidne Indiast pärit maailmakäsitlus jooga on õpetus terviklikust inimkäsitlusest, mis on suunatud ühenduse ja tasakaalu loomisele inimese keha, meele ja vaimu vahel, samuti inimese ja looduse, mineviku ja tuleviku vahel. Jooga väljendab inimese püüdu reguleerida ja korrastada oma käitumist, hoiakuid ja mõtlemist senise teadvuseseisundi ületamiseks ning teatava ideaalse seisundi saavutamiseks. Joogas peetakse oluliseks teadvuse laienemist, et elu kvaliteet paraneks. Jooga ei ole pelgalt füüsiliste harjutuste kompleks vaid elamise viis

Peeter Liiv on aastakümneid tegelenud vaimsuse teemadest valgustamisega ning on välja töötanud energiajooga, ühendades mitmeid metoodikaid (tai chi, chi kun, autogeenne treening, hatha jooga, kontaktimprovisatsioon, juhitud kujutlus, body lounge, body work, suhtlemismängud jms). Energeetiline jooga võimaldab omandada oma keha sügava nautimise kunsti, tulemuseks oivaline tervis, kasvav elujõud ja valmisolek vaimseteks arenguhüpeteks. 
 

Saates selgub:
Mida kujutab endast jooga 8-astmeline süsteem ja millised on erinevad joogaliigid?
Kuidas leida selline võlulausung, mis mõjub luuüdini välja?
Millal tekib nn Jumala Silm, kes kõike näeb?
Kuidas kasutada joogat kui maagiat?
Mis on "püha laiskus"?

Vaata Peeter Liivi Purpurtuba www.elukestevareng.com

Liitu kosmonautide klubiga Facebookis www.facebook.com/hallokosmos

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud ja Margus Müür
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}