"Hallo, Kosmos!" 101: Kosmonautide lemmikud

Naiskosmonautide võidukäik!

Sel pühapäeval, 14. oktoobril kell 14 kõlavad saates "Hallo, Kosmos!" kuulajate ehk hallokosmonautide lemmikkülaliste parimad palad, sõna saavad TIINA TIITUS, THULE LEE, MARIKA TAMM, JAANIKA GROSS, MONA POLACCA, EINAR LAIGNA.

Eelmise, 2011. aasta lõpul korraldatud küsitluse tabeli tipus troonisid nägijanaise Mai-Agate Väljataga järel peamiselt mehed: Fred Jüssi, Igor Volke, Einar Laigna, Vigala Sass, Rene Bürkland, Sven Grünberg, Rainer Nõlvak, Kristjan Port ja teised.

Seekordses tagasisides domineerisid väekad naiskülalised: õnnelike suhete spetsialist Tiina Tiitus, nõid Thule Lee, tantraõpetaja Marika Tamm, pime nägija Jaanika Gross, indiaanivanaema Mona Polacca, lisaks nõid Nastja, märkide märkamisest rääkinud Kristiina Garancis, transformatsioonikunstnik Aigi Vahing, folklorist Mare Kõiva, taimetark Mercedes Merimaa, sensitiiv Lille Lindmäe, toortoituja Sille Poola.

Mona Polacca meenutab hopide vanasõna: "No nation goes down until the hearts of the women are on the ground" (“Seni kuni naisi pole võidetud, ei ole veel kõik lõppenud”) 

Muidugi ei puudunud kuulajate lemmikute seast ka targad ja võimsad mehed!
Vanameistrite trio, kes ka tänavu on rohkelt väga postiivset vastukaja saanud, on Fred Jüssi, Igor Volke ja Einar Laigna. Lisaks meeldis kuulajatele maailma loomise lugu jutustanud ja Maharata vabaduse õpetustest rääkinud Jaan Jääts, krishnaiit Arne Lauri, teaduse teemadest valgustaja Aare Baumer, tantraõpetaja Andrew Barnes, taimetark Vigala Sass, energenergeetilisest joogast rääkinud Peeter Liiv, pärimusmeditsiini teadja Alar Krautmann, transpersonaalse psühholoogia spetsialist Alar Tamming, parapsüholoog Ilmar Soomere, budist Sven Grünberg, kosmosepsühholoog Aigar Säde, astromuusik Urmas Sisask, vabaduse õpetuste vahendajad Anu & Ainar Leppik, feng-shui spetsialistid Siret & Janno Seeder, indiaanirahva pärimuse tutvustajad Tarmo & Toomas Urb ning ka muusik-šamaanid Amazon Ensemble ning Kailash Kokopelli koos Satyadev Barmaniga.


Saates selgub:

"Armastus ei tee mitte kunagi haiget. Armastus on meie sünnipärane õigus ja seda jätkub kõigile alati!" ütleb isikliku arengu nõustaja ja nägija Tiina Tiitus ning räägib sellest, miks me üldse suhtes oleme ning mis on tema jaoks õnnelik suhe ja kuidas seda saavutada: "Ei ole õnnelikku suhet – on õnnelikud inimesed. Ja õnne võtmed ei ole mitte kunagi kellegi teise vaid iseenda taskus."

"Nõid on vahendaja ilmaruumi ja inimese vahel. Nõiaga ei mängita. Nõid on ravija ja aitaja, inimeste teenija, kes vaatab olukorra tervikpilti ja püüab anda parima lahenduse," jutustab Thule Lee väga huvitavalt oma nõiamaailmast ning annab kuulajale ka neli juhtnööri, mille järgi testida oma sobivust partneriga.

"Naine on värav kosmilise energiani. Mehe käes on võti see värav avada. Nais- ja meesenergia ühendamisel on nii suur vägi, et suunates seda kindla kavatsusega, saab ükskõik mida teoks teha – see ongi armuvõlukunst, seksmaagia," näitab tantraõpetaja Marika Tamm iidset teed seksuaalsuse kaudu spirituaalsuseni liikumiseks.

"See on väga kurb kui suur hulk arukaid, küpseid naisi on end täiesti välja kurnanud – teenindavad kõike ja kõiki teisi, jättes end viimaseks. Alustada tuleks aga teisest otsast – võtta aega eelkõige enda jaoks, sest naise heaolust ja tervisest sõltub ju ka laste ja elukaaslase heaolu ja tervis," mõtiskleb naiste hoiutamise teemal hingehaldjas ja pime nägija Jaanika Gross.

"Hopide ettekuulutus nägi praegu toimuvat ette: Inimeste meele ja keha vaheline ühendus ei toimi hästi. Muidu me poleks nii lühinägelikud vaid taipaks, et me ei saa lõputult tarbida ja saastada, ilma, et see meie heaolu otseselt mõjutaks," jutustab indiaanivanaema Mona Polacca ning soovitab läbi vaimsete praktikate taasväärtustada meie eluks olulist, nagu näiteks planeet ja baaselemendid – õhk, vesi, maa, tuli.

"Kuidas saab ilma mediteerimata, mõtisklemata, süvenemata mõista elu ja iseennast..? Kuidas me saakski end kosmosest lahutada? Me ju elame kosmoses! Ja kõik, mis kosmilises ruumis on, määrabki elu. Kõiksuse kõikvõimsus domineerib üle kõige – see paneb kõik toimima," mõtiskleb kolonelleitnant, teoloog, ajaloofilosoof ja mõõgameister Einar Laigna ning soovitab pürgida harmoonia ja teadveloleku poole.

"Healing song" on põlisrahvaste tervenamislaul, mille võluvägi aktiveerub kaasalaulmisel. Ravilaulu esitavad mantramuusik Satyadev Barman ja heliterapeut, muusikamaag ja sisemaailma muusik Kailash Kokopelli, kes on põhjalikult uurinud erinevate põlisrahvaste kultuure ja traditsioone ning seadnud kogutud teadmised oma muusikasse, millel on lõõgastav, tervendav ja meditatiivne mõju.

* * *

101 saate muusika valib Janek Murd ehk kolmandik ansamblist 3Pead ning pool Eesti popmuusika tänapäeva ja mineviku nurgataguseid propageerivast plaadifirmast ja raadiosaatest Eesti Pops: internetis ja Raadio 2 eetris teisipäeviti kell 21

 

Nüüd kogu Kosmos ühes kohas! Avanes http://hallokosmos.ee

 

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" enesearengu portaalis Alkeemia.ee


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm, Margus Müür
 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}