"Hallo, Kosmos!" 180: "Solarise needus" II osa: Saale Kareda, Igor Volke + Port, Olesk, Veskimees, Eelmaa

Sel pühapäeval, 8. juunil kell 14 kõlab saates "Hallo, Kosmos!" Von Krahli Akadeemia ja Alkeemia Akadeemia salvestus, kus osalesid SAALE KAREDA ja IGOR VOLKE ning ka SIIM VESKIMEES, KRISTJAN PORT, ARKO OLESK, TAAVI EELMAA.

27. mail toimus Von Krahlis aruteluõhtu "Solarise needus". Raadio 2, Von Krahli Teatri ja portaali Alkeemia.ee koostöös sündinud aruteluõhtul oli kaks vestlusringi: esimese teemaks oli ulme ja teadus, millest rääkisid ulmekirjanik Siim Veskimees, teadusajakirjanik Arko Olesk, futurist Kristjan Port ja dramaturg Taavi Eelmaa; teise teemaks oli ulme ja inimene, kus arutellu lisandusid transdistsiplinaarne uurija Saale Kareda ja anomaaliate uurija Igor Volke.

SAALE KAREDA on muusikateadlane ja –esseist, kes kasutab transdistsiplinaarset uurimismeetodit. Lisaks on ta keskendunud transformatsiooniprotsessidele, aitamaks ühiskonnal liikuda integraal-holistlikusse paradigmasse. Töötanud ajakirjas Teater. Muusika. Kino muusikatoimetajana, seejärel õppinud ja töötanud 13 aastat saksakeelses kultuuriruumis, praegu taas Eestis ja vabakutseline. Oma ülesannet tunnetab ta maailmas sillaehitajana akadeemilise ja metafüüsilise maailma vahel

IGOR VOLKE on ufoloog ja anomaalsete keskkonnanähtuste uurija. Tänaseks on ta kodumaist paranormaalset põldu kündnud üle nelja dekaadi ning valdab ilmselt valdkonnast kõige täielikumat ülevaadet. Kunagise AKRAKi esindajana teab ta täpselt, millal on tegemist ulme ja millal olmega. Omaaegsed parimad palad on ta koondanud ka kaante vahele – temalt on ilmunud kaks raamatut, "UFO-raamat" ja "Ufopäevikud". Transmodernistliku maailmavaate esindaja hoiab oma teravat silma peal ka ühiskonnas toimuvatel nähtustel.

Von Krahli Teatri hooaja pompöösseim lavastus "Solarise needus" etendub juunikuus Noblessneri kvartalis asuva Jahtklubi II-korruse saalis. Müstilisi sündmusi Solarise jaamas elavad läbi näitlejad Mari Abel, Taavi Eelmaa, Tõnis Niinemets ja Ivo Reinok, lavastajaks on Marianne Kõrver, dramaturg Taavi Eelmaa.

Kuulajate vahel läheb loosi kutse kahele etendusele "Solarise needus" - selleks osale ULMEMÄNGUS!

 

Saates selgub:

Kuidas mõista kontakti tundmatuga?

Mida ulme meist räägib ja milleks meid ette valmistab?

Kas inimkonnal on lootust täiskasvanuks saada?

Milline on Jehoova, Moosese ja tulnuka droog?

Mis on üheks kosmilise intellekti tunnuseks?


Kuula ulmeakadeemia I osa, kus inimese kontakti üle tundmatuga arutlesid Kristjan Port, Siim Veskimees, Arko Olesk, Taavi Eelmaa (1.06.2014)

 

Uuri lisa Von Krahli etenduse "Solarise needus" kohta

Uuri ulmekirjanik Siim Veskimehe kodulehte www.veskimees.eu

Kuula Kristjan Porti saates "Hallo, Kosmos!" (22. mail 2011)

 

Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Kaspar Karner, Sirje Raud, Monika Tamm ja Margus Müür



Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}