"Hallo, Kosmos!" 141: Tarmo Urbiga Hollywoodist, Eestist, naistest ja tulnukatest

Sel pühapäeval, 11. augustil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külaliseks muusik, ravija ja indiaanikultuuri maaletooja TARMO URB.

Tartus sündinud Tarmo Urb on läbi käinud neli ülikooli, neist ühtegi lõpetamata. Koos venna Toomasega lahkusid nad NSVLiidust KGB eest põgenedes 1988. aastal Soome ja Rootsi kaudu Ameerikasse, kus ta on kokku elanud 24 aastat. Ka eesti keeles ilmunud Harri Sirola raamat "Kaks linna" on inspireeritud teiste hulgas vendade Urbide seikluslikest ja kohati lausa uskumatutena tunduvatest elusündmustest. Oma maailmavaadete ja laulude pärast on Tarmo veetnud viis aastat oma elust erinevates Nõukogude vanglates.

Ravijana on Tarmo Urb Ameerikas ja mujalgi maailmas tuntuks saanud peamiselt tänu Biography Channeli telesarjale "The uneXplained", kus lahendatakse erinevaid müsteeriume. Koos sarja peaprodutsendiga, kelleks on Doug Liman ("Mr. and Mrs. Smith", "The Bourne Trilogy" filmid), on Tarmol plaanis juba uus sari ja ka Hollywoodi film. Tarmo Urbi on vaataja näinud ka teostes "Basquiat"  ja "Lurich", näitlejaleiba teenib USA-s tema poeg Johann Urb. Koos venna Toomasega on nad kontserte andnud mitmel pool maailmas, esinenud põlisrahvaste suursündmustel ja tseremooniatel, Rio De Janeiro Earth Summit’il ja Kyoto keskkonnateemalisel konverentsil.

Tarmo ja Toomas Urbi eestvedamisel sai 1996. aastal alguse indiaanilaagri traditsioon. Järgmine laager toimub 17.-20. juulil 2014 Juminda poolsaarel. Loe lähemalt www.indiaanilaager.ee ja https://www.facebook.com/Indiaanilaager

Kuula 27.02.2011 eetris olnud saadet – Tarmo ja Toomas Urbiga indiaanlastest


Saates selgub:

Miks oleks hea usaldada kõiksuse jumalikku plaani?

Milles seisneb teadusliku ja loodusliku ravija vahe?

Mis mõttes on mõnede inimestes sees tulnukate parasiidid?

Miks kehastuvad osad naised kassinimeste planeedil?

Mida võiks muuta Eesti riigikorralduses?

 

Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm ja Margus Müür


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}