"Hallo, Kosmos!" 138: Kundalini energia & Kashmiri shaivism

Sel pühapäeval, 14. juulil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külaliseks rahvusvaheliselt tuntud tantraõpetaja SWAMI VIVEKANANDA SARASWATI.

Jätkuvad vestlused erudeeritud õpetajaga, kes seekordses saates jutustab energiast ja spirituaalsusest ning tutvustab ka Kashmiri shaivismi põhi-ideed.

Jooga-, tantra- ning meditatsiooniõpetaja Swami Vivekananda Saraswati sündis 1962. aastal Rumeenias ning on tuntud Agama Joogakooli rajaja. Swami on jooga unikaalse ja kaasaegse mõttelaadi suurepärane tõlgendaja, kes esitab spirituaalsust elava kaasaegse teadusena. Tal on inseneriteaduste magistrikraad ja ta on töötanud elektriinsenerina, seejärel sai temast India ja Tiibeti jooga algupäraste vormide pühendunud õpetaja. Swami hakkas spirituaalsust uurima alates 16. eluaastast ning ülikooli astumise ajaks oli ta oma guru juhendamisel teinud algust põhjalike jooga ja tantrismi õpingutega. 1990. aastal kolis Swami Taani ja rajas NATHA, mis on tänaseks suurim joogakool Taanis. 1998. aastal andis ta Indias Kumbha Melal sannyasa vanded ja tema diksha guru andis talle vaimse nime, mis kirjeldab tema selget nägemise ja arusaamise võimet. Seejärel asus ta joogat õpetama Indias Rishikeshis, kus temast sai sealne üks tuntuimaid joogaõpetajaid. Viit keelt valdav ja viimased 20 aastat Taanis, Indias ja Tais elanud Swami tunneb Kundalini jooga ja gnostilise kristluse valdkondi ning on meister Kašmiiri šivaismi vallas. Lisaks tegeleb ta kiropraktika ja teiste ravimisviisidega ning on hinnatud lektor.


Saates selgub:

Milline on Universumi kõige võimsam energia?

Mis on kundalini ja mida sellega teha saab?

Milles seisneb Kashmiri Shaivismi põhiidee?

Kes või mis on Jumal?

Mis on vaimsel arenguteel sammumise eesmärk?


Saadet tõlgib Paavo Eensalu

 

Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud ja Margus MüürMuusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}