"Hallo, Kosmos!" 120: Tuuli Roosma & Arbo Tammiksaar elust Siberis vissarioonlaste juures

Sel pühapäeval, 10. märtsil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külalisteks aastakese Siberis vissarioonlaste juures elanud teleajakirjanik ja –produtsent TUULI ROOSMA ja filmimeister ARBO TAMMIKSAAR.

Möödunud aastal dokumentaalsarjaga "Meie aasta Siberis"   televaatajate südamed võitnud Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaar jagavad kuulajatega oma muljeid elust vissarioonlaste seas ning arutlevad Vissarioni fenomeni ja õpetuste üle.

Vissarion sündis 14. jaanuaril 1961 Krasnodaris ja kandis nime Sergei Torop. Tänaseks on ta viie lapse isa ja teist korda abielus. 29. aastaselt tabas teda suur sisemine valgustus ja ta hakkas jagama Viimase Testamendi Kiriku nime kandvat õpetust, mille tuumaks on idee kõikide usundite ühendamisest. Oma kirjutistes ühendab ta Vene Õigeusu elemente budismi, kogukondlike ja ökoloogiliste väärtustega ning seal leidub ka apokalüptilisi nüansse. Vissarioni järgijad on taimetoitlased ja karsklased – nad ei joo, ei suitseta ega tarbi muid meelemürke. Ka raha kasutamist püütakse hoida minimaalsena. Nagu ikka usuliidrite puhul on ka Vissarioni isiku suhtes erisuguseid arvamusi – vastased peavad teda sektijuhiks, pooldajad taassündinud Kristuseks, kes propageerib jätkusuutlikke ja hoolivaid kogukondlikke väärtusi. Vissarioni järgijad elavad Lõuna-Siberis Krasnojarski krai Kuragino rajoonis, kus tema residentsi Päikeselinna lähedal elab 30 külas arvatavasti umbes viis tuhat vissarioonlast.

Tuuli Roosma on armastatud telesaatejuht ja produtsent, kes on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli Kõrgema Majanduskooli, õppinud Tartu Ülikooli Avatud Ülikoolis ajakirjandust ning täiendanud end Hispaanias audiovisuaalse management’i vallas. Alates 1995. aastast on ta juhtinud erinevaid telesaateid: "Vaaderpass", "Mamma Mia", "...Ja jumal lõi naise", "Nõrgim lüli", "Saladused". Ta on olnud mitmete menusaadete toimetaja ja produtsent ning tootnud oma produktsioonifirmaga Reede mitmeid sarju. Tuuli on kirjutanud ka ühe raamatu "Mamma mia. Stuudios on ainult naised" (2003).
Arbo Tammiksaar on õppinud Eesti Kunstiakadeemias keraamikat, Tallinna Ülikoolis filmindust ja Tartu Ülikoolis bioloogiat. Ta on tuntud filmimeister, kelle režissööri- ja stsenaristikäe alt on ekraanile jõudnud sellised teosed nagu "Rocki surm" (1998), "August otsib naist"  (1998), "Macbeth" (1999), "Tabamata ime" (2006), "Fritsud ja blondiinid" (2008), "Täitsa lõpp" (2011). Elust vissarioonlaste seas meisterdab Arbo dokumentaalfilmi tööpealkirjaga "Siberi muinasjutt", mis valmib 2014 aasta alguseks.
Tuuli ja Arbo peres kasvavad kaksikud Andres ja Kristjan.


Saates selgub:

Kes on Vissarion ja milles seisneb tema fenomen?

Millised on tema loodud Viimase Testamendi Kiriku peamised õpetused?

Kuidas elavad Siberis vissarioonlased - milline on nende ilmavaade ja elupõhimõtted?

Milliseid on meeste ja naiste vaheliste suhete alused ning milliseid väärtusi õpetatakse oma lastele?


Uuri Vissarioni kodulehte: http://vissarion.eu/

Vaata Tuuli ja Arbo sarja "Meie aasta Siberis"  ja ka maailmalõpu erisaadet 


Nüüd kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöör Margus Müür

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}

Samal teemal