"Hallo, Kosmos!" 170: Oriendi tervisetarkused kevadeks

Sel pühapäeval, 30. märtsil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külalisteks RENE BÜRKLAND, ANU ROOTALU ja ALEKSANDR DRELJOV.

Lääne arstiteaduse ja hiina meditsiini tohtri koolitusega Rene Bürkland on oma ala meistritelt hiina tervisetarkuste saladusi uurinud juba aastaid. Hiinlased on tuntud oma tugeva tervise ja pika eluea poolest. Nende aastatuhandeid vana tervisesüsteemi aluseks on tao (hiina k. tee), rada, millel me oma elus kulgeme. Mööda seda rada liikumiseks on vaja füüsilist jõudu ehk keha, ja et saada aru, kuhu ja kuidas minna, on vaja teadmisi, mis on meie vaim. Hiina meditsiini mõistes on tervis  organismi tasakaaluseisund, energia takistuseta liikumine.

Kuula 9.01.2011 eetris olnud saadet Rene Bürklandiga

Anu Rootalu on kümme aastat õppinud ja praktiseerinud Tiibeti traditsioonilist meditsiini ja 2009. aastast ka Tiibeti elementide astroloogiat . Ta on diplomeeritud tiibeti terapeut ja rahvusvaheline tiibeti ku-nye massaaži ja teraapiate õpetaja. Lisaks on ta õppinud klassikalist meditsiini Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. Vanim teadaolev kirjalik materjal tiibeti meditsiini kohta on 3900 aastat vana tekst. Tiibeti meditsiini üks huvitavamaid seisukohti on muide see, et heaks arstiks saamiseks peab esmalt arendama arsti meelt (eetika, empaatia, altruism jm).

Kuula 20.05.2012 eetris olnud saadet Anu Rootaluga

Lääne meditsiini kõrgharidusega Aleksandr Dreljov on ajurveedat õppinud Venemaal ja Indias. Tema meditsiini-resümeest leiab veel tiibeti ja hiina meditsiini, erinevaid massaažisuundi (klassikaline-, spordi- ja ravimassaaž, tai jooga massaaž jpt) ning ta tunneb ka traditsioonilisi slaavi ravimeetodeid. Iidne, teadaolevalt isegi 10 000 aasta vanune India tervisesüsteem ajurveeda tähendab sanskriti keeles "elu teadust" ning aitab inimest täiusliku tervise ning kehalise ja hingelise heaolu ja tasakaalu poole, ravides teda tervikuna. Lisaks püüeldakse ka teadvuse arendamise, elu mõtte ja olemuse mõistmise poole.

Kuula 1.05.2011 eetris olnud saadet Aleksandr Dreljoviga


Saates selgub:

Millist toitumist soovitab hiina meditsiin kevadeks ja seedetule sütitamiseks?

Millised on tiibeti meditsiini viis välist, sisemist ja salajast elementi?

Milline on tervislik eluviis iidse india tervisesüsteemi ajurveeda järgi?

Kas ja kuidas teha organismi kevadist suurpuhastust?

Kuidas turgutada immuunsussüsteemi?Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Sirje Raud, Monika Tamm ja Margus MüürMuusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}