"Hallo, Kosmos!" 190: Silva ja Kaido Soobik Tiibeti meditsiinist, geomantiast ja unenägemise kunstist

Sel pühapäeval, 14. septembril kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külalisteks Tiibeti meditsiini praktikud SILVA & KAIDO SOOBIK.

Silva ja Kaido Soobik on mõlemad õppinud Rahvusvahelises Tiibeti Meditsiini Akadeemias (International Academy for Traditonal Tibetan Medicine IATTM), Silva õppis Prantsusmaal ja Hispaanias, Kaido Prantsusmaal ja Itaalias. Mõlemad on õppinud doktor Nida Chenagtsangi käe all mantraravi, geomantiat (Sa Che), uneanalüüsi. Nel on kaks last ning oma teadmisi rakendavad nad Pärnus asuvas Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling. Nende elu koostisosaks on ka vaimsed praktikad Yuthok Ningdik, Mahamudra, Phowa, mida õpetaja pühitsuste alusel igapäevaselt või spetsiaalsete harjutuslaagrite raames tehakse. Oma teadmisi jagavad nad ka raamatus "Tänapäeva kunksmoori koduapteek".

Silva Soobik läbis refleksoloogia, manuaalteraapiate ja meditsiiniõpingud loodusravi-terapeutide koolituskeskuses Sternum Koolitus ning on diplomeeritud Soome Medika Nova Oy loodusteraapia kooli poolt. Ta on liidu Eesti Refleksoloogid liige ning riiklikult atesteeritud refleksoloog

Kaido Soobiku terapeuditee sai alguse Tallinnas Grossi spordimassaaži koolis. Ta läbis ühena esimestest atesteerimise massööride Europassile, töötas Pirita TOP SPAs ning jätkas siis erapraksist Antonina Kersna Tervisekabinetis. 2005. aastal alustas ta  paralleelselt tegevusega Tallinnas ka massaažikeskuse Soonetasuja rajamist Pärnusse, millest kasvas välja praegune keskus Men Ling. Ta on õppinud ka Tiibeti Ku Nje massaaži.


Saates selgub:

Milles seisneb mantraravi toimimise võti?

Kuidas väestada talismane ja amulette?

Kuidas arendada teadliku unenägemise kunsti?

Mis on geomantia ehk Sa Che?

Mida soovitab Tiibeti meditsiin tervise turgutamiseks sügiseks?


Jälgi Silva ja Kaido Soobiku tegemisi kodulehel www.tibetmed.ee ja facebookis 


Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Margus Müür, Rauno Tali, Rauno Viltrop, Sirje RaudMuusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}