"Hallo, Kosmos!" 142: Kaidi Tamm jätkusuutlikust arengust ja kestlikust elusviisist

Sel pühapäeval, 18. augustil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!"  külaliseks on jätkusuutlikkuse ekspert ja sotsioloogia doktorant KAIDI TAMM.

Kaidi Tamm õppis Tartu Ülikoolis semiootikat ja kultuuriteadust, seejärel täiendas ta end Voronezhi Ülikoolis vene keele ja kultuuri alal ning Lugano Ülikoolis Šveitsis kommunikatsiooniteaduse alal. Tartu Ülikoolist pärineb ka tema magistrikraad, mille jaoks uuris ta lähemalt tänapäevast kavastuslikku kogukonnaliikumist ja Lilleoru (öko)kogukonda ning töö pealkirjaks oli "Lilleoru fenomen läänemaise utoopiatraditsiooni valguses". Hetkel tegeleb Kaidi Tamm oma doktoriuurimuse lõpetamisega sotsioloogia erialal Justus Liebigi Ülikoolis Giessenis, Saksamaal. Tema peamine  uurimisteema on kestliku arengu mudelid retoorikas ja praktikas kodanikuühiskonnas ja valitsustasandil tänases Euroopas.

Alates 2012. aasta maist töötab Kaidi Tamm Karlsruhe Tehnikaülikoolis, Tehnoloogia hindamise ja süsteemide analüüsi instituudis (Institute for Technology Assessment and Systems Analysis (ITAS)) jätkusuutliku linnauuendusega seotud projektidega. Eesti, inglise, saksa, vene, prantsuse ja ladina keelt valdav Kaidi Tamm on pikalt töötanud vabakutselise tõlgi ja ajakirjanikuna ning oli aastatel 2006-2008 Eesti Rahva Muuseumi kommunikatsioonijuht. Kaidi Tamme ja Tanno Mee ühisloominguna valmis ETV sarjas "Eesti lood"2010. aastal  dokumentaalfilm "Normaalne inimene", mis küsib normaalsuse tähenduse järgi tänases edule suunatud tarbimisühiskonnas ja sellest tulenevas isiklikus ja ühiskondlikus kriisis.


Saates selgub:

Mida tähendab jätkusuutlikkus?

Milles seisneb kodanikuühiskonna ja valitsustasandi maailmapiltide erinevus?

Millises kriisis on meie planeet?

Kuidas oma rahaga hääletada?

Mis on siirdelinnad?

 

Loe lisa ja osale! 23.-25. augustil toimub Lilleorus Eesti ökokodukondade liikumise VII kokkutulek

Eesti ökokogukondade lehekülg facebookis

Lühike Eesti ja maailma valitsustasandi säästva arengu seisu kokkuvõte Eesti Keskkonnaministeeriumi lehel: http://www.envir.ee/2853

Vaata Jacques Fresco ettevõtmist The Venus Project: http://www.thevenusproject.com/

Uuri lisa siirdelinnade (Transition Towns) kohta: http://www.transitionnetwork.org/

Keskkonnakaitse, säästva arengu, rohelise eluviisi ökomeedia - Bioneer.ee

 

Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  


Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Monika Tamm, Rauno Viltrop ja Margus Müür


Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}