"Hallo, Kosmos!" 137: Rahvusvahelised tantraõpetajad Swami Vivekananda Saraswati ja Ananda Maha

Sel pühapäeval, 7. juulil kell 14 on saate "Hallo, Kosmos!" külalisteks rahvusvaheliselt tuntud ja hinnatud tantraõpetajad SWAMI VIVEKANANDA SARASWATI & ANANDA MAHA.

Jooga-, tantra- ning meditatsiooniõpetaja Swami Vivekananda Saraswati sündis 1962. aastal Rumeenias ning on tuntud Agama Joogakooli rajaja. Swami on jooga unikaalse ja kaasaegse mõttelaadi suurepärane tõlgendaja, kes esitab spirituaalsust elava kaasaegse teadusena. Tal on inseneriteaduste magistrikraad ja ta on töötanud elektriinsenerina, seejärel sai temast India ja Tiibeti jooga algupäraste vormide pühendunud õpetaja. Swami hakkas spirituaalsust uurima alates 16. eluaastast ning ülikooli astumise ajaks oli ta oma guru juhendamisel teinud algust põhjalike jooga ja tantrismi õpingutega. 1990. aastal kolis Swami Taani ja rajas NATHA, mis on tänaseks suurim joogakool Taanis. 1998. aastal andis ta Indias Kumbha Melal sannyasa vanded ja tema diksha guru andis talle vaimse nime, mis kirjeldab tema selget nägemise ja arusaamise võimet. Seejärel asus ta joogat õpetama Indias Rishikeshis, kus temast sai sealne üks tuntuimaid joogaõpetajaid. Viit keelt valdav ja viimased 20 aastat Taanis, Indias ja Tais elanud Swami tunneb Kundalini jooga ja gnostilise kristluse valdkondi ning on meister Kašmiiri šivaismi vallas. Lisaks tegeleb ta kiropraktika ja teiste ravimisviisidega ning on hinnatud lektor.

Ananda Maha on sündinud ja kasvanud Rumeenias. Juba varakult asus ta uurima hinge puudutavaid teadmisi ning alustas joogaõpinguid raamatutest, mis tema isa oli salaja kogunud. 90ndate alguses toimunud kultuurilised muudatused avasid ukse tema entusiastlikule avardumisele vaimsuse, jooga ja meditatsiooni vallas. Samal ajal õppis ta meditsiiniülikoolis arstiks. Ananda Maha erialane ettevalmistus lähtus tema vajadusest ühendada teadus ja vaimsus, meditsiiniteadmised ja joogapraktika. Enam kui 15 aasta eest liitus ta Swami Vivekananda Saraswati ja Agama Yogaga, kus ta pani aluse Shaktigruppidele, jagamaks spetsiaalselt naistele mõeldud jooga- ja tantraõpetusi. Ananda Maha on joogat, tantrat ja meditatsiooni praktiseerinud 25 aastat, alates 2001. aastast on ta õpetanud Indias ja Tais.

 

Saates selgub:

Milliseid elemente sisaldab tantristi päev?

Kes olid gümnosoofid ja kes on seksosoofid?

Milline on tantramehe arusaam armatsemisest?

Kaua läheb aega, et naine üles kütta?

Millega tegeleb orgasmiteadus?

Kuidas arendada koos harmoonilist ja virgumise poole liikuvat lähisuhet?

 

Saadet tõlgib Paavo Eensalu


Uuri lisa Tantrafestivali kohta: http://tantrafestival.ee/

 

Kogu Kosmos ühes kohas! http://hallokosmos.ee

Külasta Kosmonautide Klubi Facebookis

Kuula varasemaid saateid R2 arhiivist

"Hallo, Kosmos!" portaalis Alkeemia.ee  

 

Saatejuht Ingrid Peek, helirežissöörid Margus Müür ja Sirje Raud

 

 

 

 

 

 

Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}