R2-l oli külas muusikafestivali Schilling 2013 peakorraldaja

Tänases hommikuprogrammis oli Madis Aesmal külas mees nimega Ants Tõnisson, kes paneb juba sel nädalavahetusel Pärnu regiooni ja eelkõige Kilingi-Nõmme tõsiselt kihama.

Muusikafestival Schilling on arenenud aasta aastalt ja sel korral minnakse mastaabilt veelgi suuremaks, kui külla on kutsutud peale kodumaiste ansamblite ka külalised Ühendriikidest, Valgevenest, Soomest, Islandilt, Rootsist ja Saksamaalt.

Schillingu festivaliala on endiselt hubaselt väike, kuid piisavalt suur, et mahutada ära oodatud publikum, mis jääb arvatavasti mõne tuhande piiridesse. Schillinguga teeb tänavu koostööd ka Maailmafilmi festival, mis näitab kohalikust postkontorist väärtfilme.

Lastele on samuti mõeldud, nemad saavad osaleda Käbiolümpial, kus on 15-17 erinevat sportlikku ala, mis on seotud erineval moel käbidega, nagu käbigolf ja pakuveeretamine.

Muusikafestival ise on hoidunud Tõnissoni sõnul kindla muusikalise joone valimisest, muusikasortiment on võimalikult kirev ja mitmekülgne. Tõnisson lisas, et ehkki programmi on väga huvitav kokku panna, on see tõsiselt keeruline ja võrreldav rubiku kuubiku kokkupanekuga.

Igal aastal on siiski püütud muusikaareenile tagasi tuua mingi bänd, keda pole kuuldud kaua aega esinemas, sellel aastal annab eksklusiivse kontserdi näiteks rokisõpradele tuttav Metro Luminal, kellele sekundeerivad välismaised bändid ja  kodumaised noortebändid Badass Yuki, Junk Riot ja teised.

Festival algab sel nädalavahetusel kell 14, esimene esineja läheb lavale kell 15. Kohale on võimalik tulla muusikat nautima nii bussi, auto kui ka rattaga näiteks Pärnust.Vaata veel...
Muusika nimekiri
{{music.meta.PERFORMER}} - {{music.meta.SONGNAME}}